آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93600
تاریخ انتشار : 5 بهمن 1394 12:5
تعداد بازدید : 970

تشکیل پرونده برای تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی

سخنگوی قوه قضائیه گفت: ۴۰ پرونده تخلف در حوزه انتخابات در کشور تشکیل شده که بیشتر این پرونده ها مربوط به مواردی است که در فضای مجازی تحریم هایی علیه نامزدها شده است.

خبرگزاری فارس- محسنی اژه ای گفت: امیدواریم با التزام همگان به قانون هفتم اسفند انتخاباتی پرشور و با نشاط در فضایی کاملاً آرام و با مشارکت حداکثری افراد واجدالشرایط را شاهد باشیم. وی با بیان اینکه در این مدت نسبت به سنوات گذشته شاهد پرونده های کمتری بودیم، گفت: در کل 31 استان 40 پرونده تشکیل شده که بیشتر آنها مربوط به مواردی است که در فضای مجازی تحریم هایی علیه نامزدها شده است.
اژه ای تاکید کرد: من بار دیگر می گویم قبل از اعلام رسمی از طریق مراجع رسمی از گمانه زنی در مورد اینکه افرادی ردصلاحیت شده اند، اجتناب شود به خصوص گمانه زنی هایی که خلاف قانون است و باعث می شود افرادی که مطالبی در موردشان گفته شده شکایت کنند.
وی ادامه داد: برای مثال موردی را داشتیم که گفتند فلانی به فلان جهت ردصلاحیت شده و حدود 700 پیامک هم در این زمینه ردوبدل شد اینها هم خودشان را به زحمت انداختند هم دستگاه های اطلاعاتی را اما در نهایت شناسایی و دستگیر شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :