آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93615
تاریخ انتشار : 5 بهمن 1394 12:57
تعداد بازدید : 1085

آنتنی که اینترنت را به 3 میلیارد نفر می رساند

غول های فناوری مثل فیس بوک و گوگل مدت هاست که برای ایجاد دسترسی در مناطق دورافتاده به اینترنت تلاش می کنند، اما این بار محققان به فکر طراحی آنتنی افتاده اند که اینترنت را به 3 میلیارد نفر در جهان که از امکان دسترسی به این شبکه جهانی بی بهره اند، می رساند.


 TechShot- تیمی تحقیقاتی به رهبری جورج الفتریادس (George Eleftheriades) برای تحقق رویای این 3 میلیارد نفر برای دسترسی به اینترنت، در حال توسعه آنتن جدید، نازک و صافی هستند که می تواند به زودی جایگزین دیش های ماهواره ای حجیم شود.
این محققان برای ساخت این آنتن، ماده ای تولید کرده اند که می تواند سیگنال های نزدیک را جذب کند و سپس این سیگنال ها را روی پرتوهای فشرده متمرکز کند. لازم به ذکر است که فراماده ها، موادی هستند که در طبیعت وجود ندارد و زاده دست بشریت هستند.
می توان این انرژی شبیه به لیزر را برای فواصل بسیار دور و همچنین ماهواره ها در فضا ارسال کرد که به گفته مدیر این تیم تحقیقاتی، این روش هزینه های بسیار کمتری را به دنبال خواهد داشت و می تواند به زودی دسترسی جهانی به اینترنت را برای تمامی ساکنان کره زمین فراهم کند. 
این آنتن به کاربران این امکان را می دهد تا سیگنال ها را به طور مستقیم و بدون نیاز به استفاده از هیچ گونه ابزار و تجهیزات حجیم و گران قیمت از فضا دریافت کنند. نکته جالب توجه در خصوص این آنتن اینجاست که بسیار کوچک بوده و ضخامت آن تنها به دو سانتی متر می رسد.
الفتریادس در خصوص دستاورد تیم خود می گوید که این آنتن جدید، گامی مهم در جهت تحقق اهداف مان برای فراهم کردن دسترسی تمای ساکنان کره زمین به اینترنت محسوب می شود که این کار از طریق تجهیزاتی کم هزینه، قابل حمل و سبک میسر خواهد شد.
 اگر این محصول مراحل توسعه و تکامل خود را به خوبی طی کند، می توان انتظار داشت که در آینده ای نزدیک این 3 میلیارد کاربر هم بتوانند با نصب این آنتن در قسمت پشتی گوشی، تبلت و یا لپ تاپ خود لذت دسترسی به اینترنت را تجربه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :