آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93648
تاریخ انتشار : 6 بهمن 1394 11:2
تعداد بازدید : 1204

فیس بوک در ایرلند مرکز داده راه می اندازد

فیس بوک قصد دارد مرکز داده جدیدی با نام EU2 در شهر کلونی ایرلند راه اندازی کند. این دومین مرکز داده فیس بوک در اروپا، بعد از سوئد است.


BusinessInsider- فیس بوک با راه اندازی این مرکز داده، تاکنون شش مرکز در سرتاسر جهان دایر کرده است که دلیل این کار، افزایش تعداد کاربران این شبکه اجتماعی است و فیس بوک می خواهد زیرساخت های بیشتری را برای مدیریت تمامی عکس ها و ویدیوها و لایک های کاربرانش ایجاد کند. 
البته این دیتاسنتر تفاوت هایی با نمونه های قبلی دارد و می تواند توجه سایر غول های فناوری را به خوبی جلب کند. انرژی این دیتاسنتر به شکل کامل از طریق منابع پاک فراهم می شود. از سوی دیگر EU2 نخستین دیتاسنتر جهان است که به شکل کامل از پروژه رایانش باز «Open Compute Project» نیرو گرفته است. پروژه رایانش باز یک سازمان غیر انتفاعی است که کار طراحی و ساماندهی دیتاسنترها را انجام می دهد. OCP یا همان Open Compute Project کار خود را با پشتیبانی فیس بوک در سال ۲۰۱۱ آغاز کرد. در این بین قواعد دیتاسنترهای عادی رعایت نشده و از سخت افزارهای بهینه تری استفاده می شود تا با نیازهای کنونی شرکت های بزرگ هماهنگی بیشتری داشته باشند. این در حالی است که پنج مرکز داده قبلی فیس بوک را سیسکو و شرکت Arista Networks راه اندازی کرده بودند و تازه اواسط ۲۰۱۵ بود که فیس بوک اعلام کرد با استفاده همزمان از سیستم های توسعه یافته از سوی OCP، توانسته تاکنون بیش از ۲ میلیارد دلار در هزینه های خود صرفه جویی کند.
به همین دلیل می توان پیش بینی کرد که راه اندازی مرکز داده جدید، شرکت های فعال در این عرضه از جمله سیسکو را نگران کند. زیرا پس از راه اندازی EU2، مشخص می شود که OCP می تواند مراکز داده قدرتمندی با هزینه ای کمتر توسعه دهد و همین امر توجه شرکت های بسیاری به این سمت جلب خواهد شد. هم اکنون نیز مایکروسافت نیز کار خود را با OCP آغاز کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :