آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93650
تاریخ انتشار : 6 بهمن 1394 11:6
تعداد بازدید : 1324

فاصله زیاد حرف تا عمل وزارت ورزش و جوانان

وعده تدوین برنامه ملی فضای مجازی جوانان پس از 14 ماه تکرار شد!

14 ماه پس از آن که نخستین بار اعلام شد وزارت ورزش و جوانان به دنبال تدوین برنامه ملی فضای مجازی جوانان است، معاون ساماندهی امور جوانان این وزارتخانه، روز گذشته دوباره این وعده را تکرار کرد.

فناوران- 14 ماه پیش برای نخستین بار وزارت ورزش و جوانان جلسه ای را با شورای عالی فضای مجازی برگزار کرد و پس از آن وعده داد برنامه ملی جوانان در فضای مجازی از سوی این وزارتخانه تدوین می شود.
این وعده در آن زمان از سوی محمود گلزاری معاون وقت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و همچنین محمدرضا رستمی دبیر کمیته ملی فضای مجازی و رسانه این وزارتخانه چند بار تکرار شد.
با رفتن گلزاری از وزارت ورزش، رستمی به جای او معاون وزیر شد و در نخستین مصاحبه اش بار دیگر بر لزوم تدوین برنامه در فضای مجازی تاکید کرد. اما با گذشت زمان، این موضوع به دست فراموشی سپرده شد تا این که پس از 14 ماه، رستمی بار دیگر وعده تدوین این برنامه را تکرار کرد.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان روز گذشته در گفت وگو با خبرگزاری مهر با بیان اینکه برنامه ملی فضای مجازی جوانان تدوین می شود، گفت: در این برنامه وظایف تمامی دستگاه ها در حوزه فضای مجازی جوانان مشخص خواهد شد.
محمدرضا رستمی در حاشیه نخستین کمیسیون تخصصی فضای مجازی جوانان با بیان اینکه شورای عالی جوانان ۶ کمیسیون تخصصی دارد، گفت: مهم ترین وظیفه کمیسیون تخصصی فضای مجازی جوانان، تدوین برنامه ملی فضای مجازی جوانان و ارایه آن به شورای عالی جوانان برای تصویب است.وی افزود: آنچه باید در این کمیسیون مد نظر باشد، تبیین دقیق وضع موجود و ارایه نقاط قوت و ضعف، تهدید و فرصت ها در فضای مجازی برای جوانان است تا بر اساس آن، وضع مطلوب ترسیم شود و برای رسیدن به آن سیاست ها، راهبردها و برنامه ها، تبیین شود.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه در برنامه ملی فضای مجازی باید وظایف دستگاه های دولتی، بخش عمومی و بخش خصوصی در حوزه فضای مجازی جوانان مشخص شود، ادامه داد: در برنامه ملی فضای مجازی جوانان، یک تقسیم کار ملی مشخص می شود تا بدانیم هر دستگاه برای رسیدن به وضع مطلوب چه وظایفی دارد. این محصول نهایی کمیسیون فضای مجازی جوانان است اما غیر از آن بررسی کارشناسی ارتباط جوانان و فضای مجازی به طور مرتب در این کمیسیون انجام می شود.
رستمی گفت: کمیسیون فضای مجازی جوانان یک رصدخانه دائمی از وضع جوانان در فضای مجازی است که هشدارها و پیشنهادات لازم را در این خصوص به دولت و دستگاه های برنامه ریز ارایه می دهد.
وی ادامه داد: کمیسیون فضای مجازی جوانان باید به دغدغه های ستاد ملی ساماندهی جوانان و شورای عالی جوانان بپردازد و پاسخ های کارشناسی در این زمینه ارائه دهد و این پاسخ ها را در اختیار بخش های تصمیم گیری و برنامه ریزی جوانان ارائه دهد.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: کمیسیون تخصصی فضای مجازی جوانان باید به تدوین سیاست های موردی در حوزه فضای مجازی جوانان بپردازد و نتایج آن در اختیار ستاد ملی ساماندهی جوانان و شورای عالی جوانان قرار گیرد.
رستمی افزود: انتظار داریم کمیسیون تخصصی فضای مجازی جوانان دستاوردهای خوبی در این حوزه داشته باشد و نتیجه آن، رسیدن به یک همگرایی در سطح کلان ملی باشد تا در آینده از اقدامات سلیقه ای و پراکنده در حوزه فضای مجازی پرهیز شود و فضای مجازی به عنوان ابزاری توسعه ای در خدمت منافع کشور قرار گیرد.
وی با تاکید بر بومی سازی فضای مجازی در کشور گفت: بومی سازی محتوا در فضای مجازی از مهمترین سیاست های کمیسیون تخصصی فضای مجازی است و روش های دستیابی به این موضوع باید در کمیسیون بررسی شود.معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: شورای عالی فضای مجازی، سیاست های کلان در حوزه فضای مجازی را تدوین می کند و سیاست های شورای عالی جوانان در زمینه فضای مجازی این سیاست های کلان را مد نظر قرار می دهد و در واقع سیاست های شورای عالی فضای مجازی، اسناد و سیاست های بالادستی در کمیسیون تخصصی فضای مجازی جوانان و شورای عالی جوانان خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :