fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 93652
  تاریخ انتشار : 6 بهمن 1394 11:10
  تعداد بازدید : 1745

  محاسبه، از زمان دریافت نماد الکترونیکی است

  کسب و کارهای اینترنتی نو پا زیرتیغ مالیات

  چندی است که ادارات مالیات سراسر کشور صاحبان کسب و کارهای اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیکی را بابت پرداخت مالیات ارزش افزوده فراخوانده اند.

  این موضوع موجب شد دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی در این رابطه از رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی درخواست کند تا نسبت به پیگیری و احقاق حقوق کسب و کارهای اینترنتی و قانون‎مند شدن موضوع دریافت مالیات از آنان، وارد عمل شود.
  فناوران- رضا الفت نسب دبیر انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی گفت: متاسفانه اداره مالیات بدون هیچ‎گونه اطلاع‎رسانی قبلی مبنی بر نحوه دریافت مالیات از کسب و کارهای اینترنتی اقدام به ارسال نامه برای آنها کرده است که با مراجعه برخی از کسب و کارها به اداره فوق به آنان اعلام شده است که از تاریخ دریافت نماد شما مشمول پرداخت مالیات هستید و در صورت عدم پرداخت تا امروز مشمول جریمه پرداخت می‎شوید. 
  وی افزود: در صورتی‎که هیچ‎گونه اطلاع‎رسانی از طرف اداره مالیات و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مبنی بر مشمول شدن کسب و کار از زمان دریافت نماد اعتماد، انجام نشده است و کسب و کارهای نوپا دچار مشکل اساسی شده‎اند و متاسفانه برخی از آنان به دنبال ابطال نماد خود بوده تا مانند خیل کثیری از کسب و کارهای بدون نماد و با استفاده از درگاه‎های بانکی واسط فعالیت خود را انجام دهند.
  وی با تاکید بر اینکه این موضوع باعث سرخوردگی کسب و کارهای قانون مند شده است، گفت: همانطور که مطلع هستید بیشتر کسب و کارهای اینترنتی به عنوان کارگزار و بدون انبار کردن محصول، اقدام به فروش اینترنتی کالا و یا خدمات می‎کنند و نحوه فعالیت و محاسبات مالی آنها با کسب و کارهای فیزیکی متفاوت است، بنابراین به نظر می‎رسد باید قوانین و یا حداقل دستورالعمل‎های مجزایی بدین منظور صادر شود.
  الفت نسب تصریح کرد: در سال های گذشته تا به امروز با همکاری مرکز توسعه تجارت الکترونیکی بیش از چهارده هزار کسب و کار اینترنتی اقدام به ثبت سایت خود در سامانه نماد اعتماد کرده اند که بیش از 80 درصد این افراد از جوانان دانشگاهی و کارآفرین هستند که به امید به دست آوردن شغل و ایجاد کارآفرینی قدم به این عرصه گذاشته‎اند و هنوز در ابتدای فعالیت خود بوده و بیشتر درآمد خود را صرف هزینه‎های فرهنگ‎سازی خرید اینترنتی در کشور می کند، کاری که انتظار می رود دولت نیز به آن اهتمام ویژه‎ای داشته باشد. 
  وی گفت: بنابراین کسب وکارهای اینترنتی درخواست تخفیف در اعمال هزینه‎های مالیاتی را دارند. ضمنا انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی تقاضایی مبنی بر اعمال نرخ صفر درصد برای مالیات ارزش افزوده خرید‎های اینترنتی، را به سازمان‎های مربوطه ارسال کرده است. 


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :