آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93657
تاریخ انتشار : 6 بهمن 1394 11:29
تعداد بازدید : 1090

چرا کاربران از گوشی های با نمایشگر بزرگ استقبال کردند

اگر یادتان باشد، زمانی گوشی های موبایل کوچک تر از محبوبیت بیشتری برخوردار بودند، اما کم کم با هوشمند شدن تلفن های همراه، سایز گوشی ها به آهستگی افزایش یافت تا جاییکه این روزها بیشتر افراد از گوشی هایی با نمایشگر بزرگ تر از 5 اینچ استفاده می کنند.

فناوران- البته نحوه کاربری و کاربردهایی که برای این دستگاه ها تعریف شد، نیاز به نمایشگر های بزرگ را مضاعف کرد. بر این اساس یک گوشی با نمایشگر کوچک تر از 4 اینچ دیگر پاسخگوی نیاز کاربران نیست و افراد ترجیح می دهند گوشی هوشمندی با نمایشگری بزرگ تر از 5 یا 5/5 اینچی خریداری کنند. در این گزارش به مواردی می پردازیم که باعث شد تا کاربران به سوی استفاده از گوشی هایی با نمایشگر بزرگتر سوق پیدا کنند.

کاربردی تر 
گوشی هایی که نمایشگر بزرگ تر دارند، اصولا کاربردی تر هستند، چرا که می توان روی صفحه نمایش به طور همزمان به چندین برنامه دسترسی داشت. 
تصاویر و نوشته ها را با سایز بزرگ تری تماشا کرد و به علاوه استفاده از گوشی برای کاربردهایی همچون بازی، کتاب خواندن و وبگردی راحت تر صورت می گیرد.
از سوی دیگر گوشی های هوشمندی که نمایشگر بزرگ تری دارند، از وضوح تصویر بیشتری نیز برخوردارند. البته این موضوع درباره گوشی های پرچمدار بیشتر صادق است چون از وضوح تصویر بالاتر و نمایشگر با کیفیت تری برخوردارند. 

 قدرتمندتر
اگر به لحاظ سخت افزاری گوشی هایی با نمایشگر بزرگ تر را مورد بررسی قرار دهیم، اصولا گوشی هایی که نمایشگری بزرگ تر از 5 اینچ دارند، از سخت افزار قوی تری نسبت به سایر گوشی ها برخوردارند. این دستگاه ها عموما به پردازنده ها و پردازشگرهای گرافیکی قدرتمندی مجهزند و می توان از آنها برای کارهای مختلف از جمله وبگردی و بازی و نیز عکاسی و ویرایش تصاویر بهره برد که همه این موارد نیازمند داشتن پردازنده ای به مراتب قوی تر است.
البته این موضوع در مورد گوشی های ارزان قیمت هوشمند صدق نمی کند.

 باتری بزرگ تر
معمولا گوشی های هوشمند با سایز بزرگ تر باتری بزرگ تری هم دارند بنابراین از عمر باتری بیشتری  هم بهره می برند. 
البته نباید این موضوع را نیز فراموش کرد که با توجه به کاربردهایی که گوشی های هوشمند امروزی دارند، مدت زمانی که شارژ نگه می دارند کمتر است. 
با این حال نسبت به گوشی های کوچک تر باتری بزرگ تری دارند.

 تایپ سریع تر
با وجود سرویس های پیام رسانی که این روزها برای گوشی های هوشمند ارایه شده، کاربران بیش از مکالمه از گوشی های خود برای تماس های متنی استفاده می کنند بنابراین استفاده از گوشی با نمایشگر بزرگتر، صفحه کلید بزرگتری را نیز در اختیار کاربر قرار می دهد که به این ترتیب می توان از آن برای تایپ سریع تر بهره برد.
 بازی بهینه تر
بسیاری از کاربران از گوشی های هوشمندشان برای بازی استفاده می کنند بنابراین نمایشگر بزرگ تر و پردازنده قوی تر یکی از ملزومات استفاده از گوشی هوشمند برای بازی است.
از سوی دیگر بازی‎‎ هایی که این روزها برای گوشی های هوشمند طراحی شده اند نیاز به سخت افزار قوی تر و نمایشگری با وضوح تصویر بالاتری دارند. 

 صدای واضح تر
عموما گوشی هایی که سایز بزرگتری دارند، فضای کافی برای جاسازی بلندگوهای بزرگتری دارند بنابراین گوشی هایی با صفحه نمایش کوچک تر، از صدای ضعیف تری برخوردارند چرا که فضای کمی برای بلندگوهای بزرگ دارند. 
از آنجا که بسیاری از کاربران کیفیت صدای گوشی برایشان مهم است ترجیح می دهند گوشی هوشمندی خریداری کنند که بلندگوهایی با کیفیت صدای بالاتر داشته باشد. البته این موضوع غیر از سخت افزار، به برنامه های نرم افزاری که هر سازنده‎ ای برای گوشی های خود در نظر می گیرد نیز وابسته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :