آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93659
تاریخ انتشار : 6 بهمن 1394 11:32
تعداد بازدید : 1187

کوک به دیدار پاپ رفت

تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل به تازگی به اروپا سفر کره تا با پاپ فرانسیس و توسعه دهندگان در ایتالیا ملاقات کند.

Independent- تيم كوك در ملاقاتي كوتاه، به ديدار پاپ فرانسيس رفت. اين دو نفر در حالي حدود 15 دقيقه با هم صحبت كردند كه تيم هاي شخصي شان و دوربين هاي واتيكان هم حضور داشتند. اين ملاقات يك هفته بعد از اين صورت گرفت كه رهبر كاتوليك هاي جهان با اريك اشميت، مدير اجرايي آلفابت ملاقات كرده بود. 
وقتي پاپ فرانسيس در ماه سپتامبر از ايالات متحده بازديد كرد، دره سيليكون در ليست مكان هاي مورد نظرش نبود، به همين دليل اين ملاقات ها باعث شدند چند فرضيه مختلف شكل بگيرد. آيا واتيكان دارد به نحوي آماده همكاري با غول هاي فناوری جهان مي شود؟ يا آيا اين ملاقات ها تنها گسترشي نمادين در تصوير عمومي پاپ هستند كه مي خواهد نشان دهد دوستدار فناوری است؟ 
با این حال به نظر می رسد که پاپ به تازگی نظر مثبتی در مورد غول های فناوری سیلیکون ولی دارد. زیرا به غیر از جلسه اش با تیم کوک، هفته پیش از آن نیز با اریک اشمیت، مدیر اجرایی سابق گوگل ملاقات کرده بود. دیدارهایی که به نظر می رسد روی تغییر نظر این رهبر مذهبی بی تاثیر نبوده اند. زیرا وی به تازگی اعلام کرده که اینترنت می تواند برای ساختن جامعه ای سالم و آزاد برای مشارکت مورد استفاده قرار گیرد. شبکه های اجتماعی می توانند روابط را تسهیل کنند و خیر جامعه را ارتقا بخشند، اما در عین حال می توانند به تقسیم شدن و قطبی شدن بیشتر افراد و گروه ها نیز منجر شوند.
وی سال گذشته اينترنت را به عنوان «هديه اي از سوي خدا» توصيف كرد و فناوری را وسيله اي براي كمك به مردم خواند. اما وقتي كودكي از او پرسيد، دوست دارد از خودش عكس بگيرد و در كامپيوترش بگذارد يا نه، پاپ در پاسخ گفت: مي توانم راستش را بگويم؟ من خيلي اين كار را خوب بلد نيستم. هنوز نمی توانم با كامپيوتر كار كنم. كمي شرم آور است!
پاپ در این جلسه خصوصی با تیم کوک نیز در مورد فناوری و شبکه اجتماعی صحبت کردند. پاپ فرانسیس 79 ساله در این مورد گفت که ایمیل، پیام متنی، شبکه های اجتماعی و چت کردن را می توان به عنوان مدل عادی ارتباطی محسوب کرد. وی در ادامه سخنان خود گفت: این فناوری نیست که تعیین می کند ارتباطات، معتبر هستند یا خیر، بلکه انسان ها و قلب و ظرفیت آنهاست که به ما می گوید از آنها به صورت عاقلانه استفاده کنیم.
پاپ پیش از این نیز در دیدار با تیم کوک، به اظهارنظر درباره فناوری های ارتباطی پرداخته بود. او خواستار ممنوعیت استفاده از گوشی های هوشمند هنگام صرف شام خانوادگی شده بود و گفته بود که کودکان نباید در اتاق شان رایانه داشته باشند.
پاپ فرانسيس از زمان به دست گرفتن رهبري كليساي كاتوليك از سال 2013 تا به حال، از چت جی میل یاGoogle Hangouts  استفاده كرده تا با كودكان سرتاسر دنيا صحبت كند و عضو توييتر هم شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :