آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93664
تاریخ انتشار : 6 بهمن 1394 11:37
تعداد بازدید : 939

ظرفیت شبکه دیتا با پروژه تجمیع دو برابر می شود

پروژه تجمیع یکی از مهم ترین برنامه های توسعه زیرساخت ارتباطی کشور در لایه دیتاست که امکان روزآمدی، نوسازی و افزایش ظرفیت شبکه دیتای کشور را فراهم ساخته است.

فناوران- محمد گودرزی سرپرست اداره کل طرح و توسعه شبکه دیتا و سوییچ شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان این مطلب افزود: با اجرای این پروژه، ظرفیت Back Bone شبکه دیتای کشور به میزان دو برابر می شود و لایه هسته شبکه دیتا، به طور کامل، 100 درصد تغییر یافت، بدون این که کوچک ترین اختلالی در شبکه اینترنتی کشور، ایجاد شود.
 گودرزی تصریح کرد: افزایش ظرفیت ارتباطات 31 مرکز واسط لایه های دسترسی و هسته و نوسازی بخشی از تجهیزات لایه های Edge  و Core و Gateway شبکه از مهم ترین دستاوردهای این پروژه است.
سرپرست اداره کل طرح و توسعه شبکه دیتا و سوئیچ در ادامه گفت: اصلاح هم بندی شبکه با هدف رفع گلوگاه ها و تبدیل آن به یک شبکه و سلسله مراتبی با هدف افزایش پارامترهای کیفی و دسترس پذیری در لایه لبه شبکه زیرساخت، از دیگر دستاوردهای این پروژه است که با تلاش بی وقفه و پیگیر کارشناسان داخلی در شش ماه گذشته اجرایی شده است.
 گودرزی افزود: با اجرای این پروژه که در همه 31 استان کشور و به فراخور نیازمندی و ظرفیت های اجرایی استان ها، پیاده سازی شده علاوه بر بهینه سازی مسیریابی شبکه دیتا، امکان ارایه سرویس های جدید در این شبکه و جذب حداکثری پهنای باند اینترنت در شبکه زیرساخت کشور فراهم شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :