آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93767
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1394 12:47
تعداد بازدید : 1156

Z170X-Gaming 3 یا Z170X-UD3

انتخاب های تازه میان مادربوردهای میان رده

گیگابایت برای کاربران حرفه ای در رده متوسط دو محصول Z170X-Gaming 3 و Z170X-UD3 را با مشخصات فنی و قیمتی نزدیک به هم ارایه کرده است. این محصولات میان رده، از لحاظ ویژگی های فنی در حد یکسانی هستند و برخی از تفاوت های آنها ممکن است موجب سردرگمی در انتخاب شود.

فناوران- مادربورد GIGABYTE Z170X-Gaming 3 محصولی با تمرکز بر ویژگی های گیمینگ است و هدف آن، سیستم های گیمینگ حرفه ای با بودجه متوسط است.
امکانات گیمینگ این بورد کامل است و می توان از رده بالاترین قطعات گیمینگ در کنار این برد استفاده کرد. GIGABYTE Z170X-UD3 محصولی حرفه ای با تمرکز بر پایداری طولانی مدت با رعایت استانداردهای Ultra Durable است.
مدل Z170X Gaming 3 از ظاهری از ترکیب رنگ مشکی و قرمز بهره می برد که به نمای کیس حال و هوای گیمینگ می بخشد. اولین چیزی که توجه کاربران را به خود جلب می کند، پوشش فلزی اسلات های PCI-Express 3.0 x16 برای افزایش مقاومت در برابر کارت های گرافیک سنگین وزن است.  Z170X Gaming 3 در سیستم ارایه صوت خود از تقویت کننده عملیاتی TI Burr Brown OPA2134 استفاده می کند. این آمپلی فایر صدایی با  حداقل نویز و با کیفیت را ارایه می دهد که برای کاربردهای گیمینگ و مولتی مدیا بسیار خوشایند است.
همچنین استفاده از USB DAC-UP باعث کاهش نوسان های ناشی از دیگر پورت های USB می شود. دیگر ویژگی Z170X Gaming 3 استفاده از Killer E2201 به عنوان چیپ شبکه است که در ترافیک مربوط به بازی ها عملکرد درخشانی دارد.
مدل Z170X UD3 هم از تکنولوژی Ultra Durbale بهره می برد که دوام و پایداری طولانی مدت این مادربورد را تضمین می کند. استفاده از خازن های جامد با ESR پایین، چوک ها با هسته فریت و ماسفت های با RDS(on) پایین باعث کاهش دمای فعالیت و افزایش عمر مفید قطعات می شود. استفاده از مس بیشتر در PCB مادربورد نیز به ارایه بهتر جریان الکتریکی، حین نگهداری دمای پایین کمک شایانی می کند که در انجام اورکلاک CPU اهمیت دارد.
 می توان گفت که  با توجه به نزدیک بودن قیمت و مشخصات کلی این دو محصول، مدل Z170X Gaming 3 برای کاربرانی که از دستگاه خود، کاربری گیمینگ و مولتی مدیا دارند، به سراغ این محصول بروند. برای کاربرانی که استفاده طولانی مدت و پایداری، هنگام فشار های ممتد و طولانی را خواهان هستند هم مدل Z170X-UD3 با هدف برآورده کردن این نیاز ها طراحی گشده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :