آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93770
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1394 12:58
تعداد بازدید : 1028

ایجاد مرکز دایمی نمایشگاه های ایران در عمان

بر اساس توافقات تجاری صورت گرفته میان دو کشور بعد از اجرایی شدن برجام، مرکز دایمی نمایشگاه های ایران در عمان ایجاد می شود.

مهر- سیدعلی اعتدالی گفت: به صورت ویژه به دنبال افزایش ضریب نفوذ کالا و خدمات ایران در عمان هستیم تا بتوانیم با افتتاح رسمی مرکز تجاری عمان به عنوان مرکز دایمی نمایشگاه های ایران در این کشور، بازاریابی، توسعه نرم افزاری و سخت افزاری بازار، تحقیقات بازار، و بسترسازی برای توسعه فرهنگ کالا و خدمات ایرانی نقشی پررنگ تر نسبت به گذشته داشته باشد.
مجری برگزاری ششمین نمایشگاه اختصاصی ایران در عمان افزود: با توجه به اتفاقات موثر در روابط تجاری ایران و جامعه بین المللی و نقش ویژه کشور عمان در توسعه تجارت با کشورمان، این نمایشگاه به عنوان نخستین نمایشگاه پسابرجام کشورمان می تواند در توسعه تعاملات منطقه ای با حضور صاحبان صنایع و مدیران ارشد بخش خصوصی کشور نقشی کلیدی داشته باشد.
وی با اعلام آغاز به کار ششمین نمایشگاه اختصاصی ایران در مسقط گفت: این نمایشگاه با حمایت سفارت ایران در عمان، وزارت صنعت معدن و تجارت ایران و وزارت تجارت عمان و مرکز نمایشگاه های بین المللی مسقط آغاز به کار کرده است.
اعتدالی گفت: یکی از مهم ترین دستاوردهای برگزاری این رویداد اختصاصی، ایجاد مرکز دایمی نمایشگاه های تجاری و تخصصی ایران در مسقط است. این در شرایطی است که هیات های تجاری دولتی و خصوصی عالی‎رتبه ای هم از ایران در این نمایشگاه حضور دارند. وی تصریح کرد: این دوره از برگزاری نمایشگاه به صورت ویژه به تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایران به صورت تخصصی پرداخته است و بیش از ۵۰ شرکت تخصصی و مادرتخصصی و هلدینگ های خدماتی و تجاری حضور یافته اند که در کنار آن، برنامه ریزی های جدی برای نشست های تخصصی بخش خصوصی ایران نیز با حضور هیات های عالی رتبه کشورمان درنظر گرفته شده است.
نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران با حضور بیش از ۵۰ شرکت تخصصی در فضایی بالغ بر ۱۱۰۰ متر مربع در محل نمایشگاه های بین المللی عمان در مسقط از دیروز ۶ بهمن ماه جاری به صورت رسمی  آغاز بکار و تا ۱۰ بهمن ماه روزانه به مدت ۸ ساعت پذیرای تجار و بازرگانان عمان خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :