آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93774
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1394 13:11
تعداد بازدید : 1059

کارشناس اتحادیه مخابرات:

پس گرفتن گوشی معیوب تا 48 ساعت الزامی است

کارشناس اتحادیه مخابرات با بیان اینکه مشتری ها در بازار موبایل به دلیل بی اطلاعی از حقوقشان متحمل ضرر می شوند، اعلام کرد که طبق قوانین اگر به هر دلیلی گوشی خریداری شده تا 48 ساعت دچار ایراد شود فروشنده موظف به پس گرفتن گوشی است.

فارس- میثم دادخواه، کارشناس رسمی اتحادیه دستگاه های مخابرات گفت: بسیاری از ضررهایی که متوجه خریداران در بازار گوشی و موبایل است از ناآگاهی و بی اطلاعی از حقوق مشتری ناشی می شود.
وی افزود: طبق دستورالعمل قانونی که به صنف دستگاه های مخابراتی ابلاغ شده اگر گوشی خریداری شده تا 48 ساعت به هر دلیل دچار ایراد شود فروشنده موظف به تعویض گوشی با یک گوشی نو و در صورت تمایل مشتری موظف به پس گرفتن گوشی و بازگرداندن وجه آن به خریدار است.
کارشناس اتحادیه دستگاه های مخابرات ادامه داد: به این ترتیب در بازه زمانی 48 ساعت اول پس از خرید مشتری نیازی به مراجعه به شرکت گارانتی برای اصلاح ایراد گوشی یا تعمیر ندارد و فروشنده خود موظف به پیگیری اقدامات مربوط به گوشی معیوب است.
دادخواه با بیان اینکه در نتیجه بی اطلاعی از این دستورالعمل بسیاری از خریداران که دچار این مشکل می شوند به فروشنده مراجعه می کنند و فروشنده نیز آنها را به شرکت گارانتی برای تعمیر ارجاع می دهد، گفت: این در حالی است که این عمل فروشنده غیرقانونی است.
وی یادآور شد: در چنین مواردی خریداران می توانند برای احقاق حقوق خود به اتحادیه دستگاه های مخابراتی مراجعه 
کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :