آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94797
تاریخ انتشار : 21 بهمن 1394 16:50
تعداد بازدید : 850

ورایزون در اندیشه خرید یاهو است

ورایزون قصد دارد از شرایط نامطلوب یاهو و تعداد کاربرانش به نفع خود استفاده کند.

ایتنا- اگر به خاطر داشته باشید ورایزون اردیبهشت ماه همین سال شرکت بزرگ AOL را نیز به قیمت 4/4 میلیارد دلار خریداری کرد. AOL شرکت مادر وب سایت های مهمی مانند Huffington Post،Engadget  و TechCrunch به شمار می آید که از پربازدیدترین وب سایت های آمریکا هستند.
از سوی دیگر یاهو این روزها وضعیت خوبی ندارد و اخیراً پنج دفتر خود را تعطیل و ۱۷۰۰ کارمند را اخراج کرده است. این شرکت اخیراً اعلام کرده که تمرکز خود را روی بخش های سودآورتری مثل موبایل و ایمیل قرار خواهد داد و باز هم سرویس های جانبی بیشتری را تعطیل خواهد کرد. درحالی که یاهو دیگر آن محبوبیت و شهرت سال های گذشته را ندارد، کماکان کاربران زیادی از سرویس های این شرکت مانند ایمیل و تامبلر استفاده می کنند و همچنین یاهو سهم بزرگی در Alibaba دارد و ارزش سهام آن حدود ۳۰ میلیارد دلار برآورد می شود. 
چه اتفاقی می افتد اگر ورایزون یاهو را تصاحب کند اما سهام Alibaba کماکان در اختیار یاهو بماند؟ یک میلیارد کاربر فعال یاهو احتمالاً هدف اصلی ورایزون از خرید یاهو خواهد بود که می توانند مخاطب مناسبی برای تبلیغات این اپراتور باشند. ورایزون اخیراً سرویس های استریم رایگانی مانند Go90 را راه اندازی کرده که ترافیک اینترنت آن برای مشترکان این اپراتور رایگان است. به این ترتیب به گفته Bloomberg ورایزون به زودی یک پیشنهاد مناسب را حواله دفتر یاهو خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :