آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94864
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1394 10:44
تعداد بازدید : 584

پاسخ سخنگوی مخابرات به اظهارات اخیر وزیر ارتباطات

اطلاعات غلطی به وزارت ارتباطات منتقل شده است

سخنگوی شرکت مخابرات ایران در پاسخ به سخنان اخیر وزیر ارتباطات مبنی بر این که هنگام واگذاری مخابرات، آش با جای آن داده شد گفت: وقتی مخابرات برای فروش روی تابلوی بورس رفت تمام مسائلی که امروز مطرح می شود ده ها بار در سازمان های مربوطه بررسی و مخابرات آگاهانه فروخته شد.

ایسنا- داوود زارعیان، با بیان اینکه آنها که به فروش مخابرات اقدام کردند اکنون می دانند که در این زمینه انحصاری وجود ندارد، گفت: به نظر می رسد اطلاعات غلطی به وزارت ارتباطات منتقل شده، زیرا ما برای واگذاری داکت ها، سیم مسی و سایر تجهیزات به تمام شرکت ها، آمادگی کامل داریم.
سخنگوی شرکت مخابرات ایران با بیان این که شرکت مخابرات تحت هیچ شرایطی مانع استفاده از سیم مسی و سایر زیرساخت های خود نشده است، ادامه داد: فکر می کنم اطلاعات نادرست با اغراض خاص به وزارت ارتباطات منتقل شده است.
زارعیان در عین حال عنوان کرد: ما پیش از این نیز بارها تاکید کرده ایم که برای اجاره دادن سیم مسی، داکت ها و سایر تجهیزات خود هیچ محدودیتی نداریم و گواه این اتفاق هم واگذاری سه ونیم میلیون پورت اینترنت به شرکت های ندا است. حتی هزینه های واگذاری ما آنقدر پایین است که بابت این موضوع زیان هم می بینیم. با این حال تعجب می کنم که چرا چنین گزارش های نادرستی ارایه شده است؟
وی در ادامه با بیان این که آنچه در قالب شرکت مخابرات فروخته و واگذار شده متعلق به بیش از 50 هزار سهامدار این شرکت است، گفت: از نظر شرعی و قانونی امکانات متعلق به سهامداران بوده و بازپس گرفتن آنها آنهم بدون پرداخت هزینه های مربوطه خلاف شرع و قانون به حساب می آید.زارعیان با بیان این که در حال حاضر به غیر از افرادی که سهام عدالت مخابرات را در اختیار دارند، بیش از 48 هزار نفر به عنوان سهامدار این شرکت فعالیت دارند، گفت: اگر دولت علاقه مند است اموال فروخته شده را باز پس گیرد این احتمال وجود دارد که سهامداران ما هم به فروش راضی شوند، اما برای انجام این کار دستمایه قرار دادن بهانه هایی مانند این که شرکت مخابرات تجهیزات خود را در اختیار بخش خصوصی قرار نمی دهد، اتفاق درستی نیست.
سخنگوی شرکت مخابرات ایران در پاسخ به این سوال که آیا این احتمال وجود دارد که دولت تصمیم بگیرد این امکانات را از محل باقی مانده اقساط شرکت مخابرات ایران کسر کند، اظهار کرد: تاکنون بخش عمده ای از اقساط مربوط به فروش شرکت مخابرات پرداخت شده و بدهی چندانی باقی نمانده است. در مجموع فکر می کنم سه یا چهار قسط از مجموعه اقساط باقی مانده که رقم آنها حدود 1700 تا 1800 میلیارد تومان می شود که این اقساط هم در دو نوبت همه ساله در ماه های اردیبهشت و آذر پرداخت می شود.
سخنگوی شرکت مخابرات ایران ادامه داد: دولت علاقه مند به کوچک سازی است و با توجه به این موضوع بعید به نظر می رسد قصد داشته باشد حدود 48 هزار نفر را جذب کند، اکنون حدود 48 هزار نفر نیرو در این بخش ها مشغول فعالیت هستند که باید تکلیف آنها مشخص شود و من فکر نمی کنم دولت موافق باشد در شرایط فعلی نیروی جدیدی را به بدنه خود اضافه کند.
وی اظهار کرد: نکته ی دیگر آنکه همانطور که اشاره شد شرکت مخابرات حاضر است تجهیزات و امکانات خود را در اختیار تمام متقاضیان سیم مسی و داکت قرار دهد و فکر نمی کنم این موضوع بتواند بهانه ای برای بازپس گیری این تجهیزات باشد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ارتباطات به لحاظ قانونی می تواند تجهیزات مربوطه را از مخابرات پس بگیرد، توضیح داد: زمانی که شرکت مخابرات ایران واگذار شد قرار دادی میان فروشنده و خریدار به امضاء رسید که طبق اصول باید اگر اختلافی در این قرار داد وجود داشت مساله در دیوان داوری و قوه قضاییه پیگیری شود. برهمین اساس هیچ فردی نمی تواند در این قرار داد چرایی بیاورد. حال نیز اگر فروشنده در این خصوص سکوت می کند شاید به دلیل آن است که نسبت به متن قرار داد اطلاعات کاملی دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :