آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94893
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1394 11:40
تعداد بازدید : 1054

خداحافظی فوتبالی ها با اینستاگرام

شبنم کهن چی- پخش شایعه تغییر الگوریتم تایم لاین توییتر هفته گذشته کاربران این شبکه اجتماعی در سراسر جهان را معترض کرد. شنیده شده بود همزمان با انتشار گزارش عملکرد آخر سال توییتر، قرار است تایم لاین کاربران که در حال حاضر بر اساس زمان واقعی انتشار توییت ها کار می کند، تغییر کرده و مانند فیس بوک با توجه به علایق کاربران توییت ها منتشر شود. کاربران با ترند کردن هشتگ #RIPtwitter به معنای خدا توییتر را بیامرزد، صدای اعتراض خود را به جک دورسی رساندند. جک دورسی، مدیرعامل توییتر بعد از گذشت یک روز از توفان توییتری «خدا توییتر را بیامرزد» با ارسال چند توییت پیوسته به کاربران اعلام کرد صدای آنها را شنیده است و قرار نیست هیچ تغییری در الگوریتم تایم لاین ایجاد شود. ساعتی بعد یکی از مدیران شبکه خبری NBC باز هم خبری با محتوای اعمال تغییر در الگوریتم تایم لاین منتشر کرد اما کاربران دیگر این خبر را جدی نگرفتند. جالب اینجاست که پایان هفته گذشته توییتر در وبلاگ رسمی اش خبر داد از هفته جاری کاربران می توانند با ایجاد تغییراتی در تنظیمات جدید توییتر، انتخاب کنند که اول بهترین توییت ها را ببینند یا تایم لاین همیشگی خود را داشته باشند.

دهه فجر، دهه طلایی استفاده هنرمندان ایرانی دنیای سینما از اینستاگرام بود. عکس های هنرمندان از حضور روی فرش قرمز، نشست های خبری یا حضور در برج میلاد برای دیدن فیلم ها، اینستاگرام ایرانی ها را طی هفته گذشته تسخیر کرده بود. بسیاری از عکاسان جشنواره فجر با انتشار عکس ها در اینستاگرام، رسالت عکاس خبری را به سرانجام رساندند. علاوه بر عکاسان خبری، هنرمندان و مردمی که به تماشای فیلم ها می رفتند نیز از فضای جشنواره فیلم فجر عکس های زیادی در اینستاگرام به نمایش گذاشتند.بالاخره لیست نهایی تایید صلاحیت شده ها منتشر شد و تب انتقادات و شایعات در شبکه های اجتماعی با پایان گرفتن هفته، خوابید. 
فیس بوک روز چهارم فوریه را روز دوستان در فیس بوک اعلام کرد و بهترین دوستان هر کاربری را با توجه به لایک ها و کامنت ها و مراجعات کاربران به صفحات یکدیگر در قالب یک ویدیوی کوتاه به آنها معرفی کرد. این خلاقیت فیس بوک مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گرفت و تا چند روز در تایم لاین ها ویدیوی روز دوستان دیده می شد.
و در آخر این که برخلاف هنرمندان که طی هفته گذشته بیشترین استفاده را از اینستاگرام کردند، برخی از فوتبالی ها اینستاگرام را ترک کردند. بازیکنان استقلال بعد از بازی هفته گذشته خود مقابل استقلال اهواز به شکل دسته جمعی از اینستاگرام خداحافظی کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :