آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94895
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1394 11:40
تعداد بازدید : 653

حمایت مالی از شرکت‎های کره‎ای برای حضور در بازار ایران

وزیر بازرگانی و صنعت کره جنوبی اعلام کرد این کشور برای شرکت های داخلی که مایل هستند وارد بازار ایران شوند، حمایت مالی جامعی فراهم خواهد کرد.

ایسنا- سئول ماه گذشته با اجرای توافق هسته ای میان ایران و قدرت های جهانی، اقدام مشابه آمریکا و اتحادیه اروپا را دنبال کرد و به تحریم ها علیه تهران پایان داد. بر این اساس وزیر بازرگانی، صنعت و انرژی کره جنوبی در دیدار با مدیران ارشد شرکت‎های هیوندای موتور، ال‎جی الکترونیکس، دائلیم اینداستریال و سایر شرکت‎هایی که قصد دارد در ایران فعالیت کنند، گفت: حمایت گسترده دولت شامل حال شرکت هایی خواهد شد که می توانند به بازار ایران دسترسی پیدا کنند. 
وی در ادامه افزود: یک نشست در سطح وزیران دو کشور برای 29 فوریه برنامه ریزی شده و قرار است یک هیات اقتصادی بلندپایه برای گشایش روابط تجاری جدید راهی ایران شود. با برداشته شدن تحریم ها، اقتصاد ایران می تواند 5.8 درصد در سال 2016 و 6.7 درصد در سال آینده رشد کند در حالیکه دسترسی به 100 میلیارد دلار پول بلوکه شده می تواند سرمایه گذاری در پروژه های زیرساخت انرژی را به همراه داشته باشد که به معنای وجود فرصت های تجاری بیشتر برای شرکت های کره‎ای است. جو هیونگ هوان گفت: سئول برای گسترش تجارت و سرمایه‎گذاری، سیستم حساب‎های بانکی برای تسویه پول مبادلات بازرگانی به وون را حفظ خواهد کرد و همزمان اشکال دیگری از مبادلات را با استفاده از ارزهای خارجی مختلف اضافه خواهد کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :