آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94898
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1394 11:44
تعداد بازدید : 707

درخواست مدیر FBI از شرکت های فناوری برای افشای اطلاعات کاربران

جیمز کومی، رییس FBI با طرح این ادعا که برای مقابله با تروریسم و جنایت دسترسی به داده های کاربران گوشی های هوشمند ضروری است خواستار افشای این نوع اطلاعات رمزگذاری شده شد.

خبرگزاری فارس- اصرار شرکت های فناوری برای رمزگذاری گوشی های تولیدی خود و عدم موافقت با ایجاد آسیب پذیری عمدی روی آنها برای تسهیل جاسوسی های دولتی با خشم و عصبانیت FBI و آژانس امنیت ملی آمریکا مواجه شده است.
مقامات این نهادهای امنیتی و اطلاعاتی می گویند شرکت های فناوری باید از دستورات دادگاه در این زمینه پیروی کرده و اطلاعات رمزگذاری شده مورد نیاز نهادهای اطلاعاتی و جاسوسی ایالات متحده را افشا کنند تا از میزان جرم و جنایت کاسته شود. اما شرکت های فناوری تبعیت از چنین دستوری را به معنای کاهش اعتماد مشتریان خدمات خود دانسته و می گویند ایجاد اشکالات عمدی در گوشی ها ممکن است به سوءاستفاده دیگر هکرها منجر شود و این امری نیست که مخفی بماند.
کومی که در کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا حضور یافته بود در این مورد گفت: ما خواهان شکل گیری دنیایی هستیم که افراد در آن از حکم دادگاه پیروی کنند. ما دنبال یک در پشتی نیستیم، عبارتی که من را گیج می کند. من یک در نمی خواهم. من یک پنجره نمی خواهم. من یک در شیشه ای کشویی نمی خواهم. من می خواهم مردم تابع دستورات دادگاه باشند و این گفت وگویی است که تلاش می کنیم داشته باشیم. اکثر شرکت های فناوری آمریکایی مانند اپل می گویند با رمزگشایی ارتباطات رمزگذاری شده کاربران محصولاتشان و به خصوص گوشی های هوشمند مخالف هستند و این کار را غیرعملی، ضدخلاقانه و حتی غیرممکن 
می دانند.
صاحب نظران معتقدند درگیری دو طرف در این زمینه در 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :