آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94972
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1394 9:37
تعداد بازدید : 696

سال آینده 20 میلیون ایرانی کارت ملی هوشمند می گیرند

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه تا پایان سال 7 میلیون نفر کارت هوشمند ملی دریافت می کنند، گفت: در سال آینده 20 میلیون کارت هوشمند ملی توزیع می شود.

فارس حمید پارسایی افزود: طی 14 سال گذشته که صدور کارت ملی انجام می شود، حدود 2 میلیون نفر کارت ملی دریافت نکرده اند که در چند ماه گذشته فراخوان شده اند که بر اساس این فراخوان تا کنون یک میلیون نفر برای دریافت کارت اقدام کرده اند.
معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: افرادی که فاقد کارت ملی هستند، با مراجعه به سایت NCR.IR می توانند ثبت نام و کارت ملی خود را دریافت کنند.
وی افزود: صدور کارت هوشمند از زمانی که فرد برای انگشت نگاری به دفاتر ثبت احوال مراجعه می کند حدود یک ماه طول می کشد که در تلاش هستیم این مدت زمانی را به 15 روز کاهش دهیم.
پارسایی گفت: تا پایان امسال بیش از 7 میلیون نفر کارت هوشمند ملی دریافت می کنند و تا کنون نیز 6 میلیون کارت هوشمند ملی صادر شده است.
معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: بر اساس فراخوانی که انجام می شود طی 3 سال آینده هر سال 20 میلیون کارت هوشمند ملی به آحاد جامعه داده می شود تا پروژه کارت هوشمند برای افراد 15 سال به بالا در کشور به اتمام برسد.
وی در مورد مزایای کارت هوشمند ملی گفت: تصدیق هویت در این کارت ها به سه عامل بستگی دارد که عامل اول بدنه کارت، عامل دوم تراشه داخل بدنه و عامل سوم رمزی است که صاحب کارت از آن استفاده می کند و اطلاعات دارنده کارت هوشمند ملی داخل تراشه قرار گرفته و هنگامی که رمز را می زند روی سیستم نمایش داده می شود.
پارسایی گفت: از دیگر مزایای کارت هوشمند ملی امضای دیجیتال است که در دولت الکترونیکی بخشی از اقدامات از طریق این امضا انجام می شود.
پارسایی بیان کرد: بر اساس مصوبه دولت هزینه کارت هوشمند ملی 17 هزار و 200 تومان است که به حساب خزانه واریز می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :