آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94977
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1394 9:46
تعداد بازدید : 650

زیرساخت های مخابراتی در زمان زلزله نیاز به تقویت دارد

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران بر تقویت زیرساخت های مخابرات و ارتباطات یکپارچه برای پایداری در زمان بحران تاکید کرد.

خبرگزاری فارس- احمد صادقی رییس سازمان مدیریت بحران شهر تهران ضمن ارایه توضیحاتی در خصوص نحوه فعالیت سامانه های به کار رفته در این مرکز به تشریح ساختار شورای هماهنگی مدیریت بحران و کارگروه های 14 گانه این شورا پرداخت.
 وی همچنین توضیحاتی در خصوص مخاطرات عمده شهر تهران ومقابله با این مخاطرات ارایه داد. 
رضا تقی پور، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه این دیدار  در بحث اطلاعات  نیازمند هستیم تا استانداردها و چارچوب های مخابرات ملی را تعریف کنیم تا به زبانی مشترک بین سازمان ها تبدیل شود و آنها بتوانند با هم صحبت کنند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: طبیعتا ما این آمادگی را داریم تا هم در موضوع تدوین قوانین و هم در بحث بهره گیری از فناوری های پیشرفته، از فناوری های فضایی گرفته تا سنجش از راه دور و جی آی اس و دیگر تکنولوژی هایی که در مدیریت بحران می تواند به کار گرفته شود و مقررات و الزاماتی که این کار به آن نیاز دارد، کمک کنیم.
وی گفت: در برنامه پنج ساله دوم شهر تهران بندهای خوبی را برای بحث فناوری اطلاعات و حرکت به سوی شهر هوشمند گنجانده ایم. یکی از مظاهر شهر هوشمند نیز در گام  نخست می تواند همین باشد که آیا می توانیم با استفاده از سیستم های خودکار به صورت کامل بحران ها را در مراحل شناسایی، تشخیص هشدار، مدیریت  صحنه و دیگر موضوعات مدیریت کنیم.
وزیر سابق ارتباطات و فن آوری اطلاعات در پاسخ به این پرسش که زیرساخت های مخابرات شهر تهران در شرایط وقوع زلزله تا چه میزان مقاوم و پایدار است گفت: دو گونه نگاه داریم. یکی این که آیا ارتباطات عمومی به صورت موجود صد در صد می تواند برای عموم شهروندان حفظ شود، موضوع دوم این است که آیا این امکان برای سازمان های امدادی و سازمان هایی که باید مدیریت بحران در صحنه را  انجام دهند فراهم است یا نه؟
 وی افزود: در این خصوص طی سال های گذشته در بخش تامین مخابرات برای نیروهای امدادی اقداماتی انجام شده و تعدادی از دکل ها و ایستگاه ها مقاوم سازی شده اند و در مقابل زلزله و دیگر مخاطرات مقاوم هستند. که البته این روند در مورد سایر زیرساخت های مخابراتی باید تداوم یابد. بنابراین ارتباطاتی که برای مدیریت سوانح طبیعی یا بحران نیاز است، برای مدیران صحنه و هماهنگ کننده تا حدودی فراهم است. اما ارتباطات عمومی در زمان زلزله بسته به شدت آن آسیب می بیند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :