آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95051
تاریخ انتشار : 26 بهمن 1394 10:21
تعداد بازدید : 682

ولنتاین، بازار تجهیزات هوشمند سلامت را تکان داد

ادامه روند نزولی قیمت دلار آزاد در روز گذشته و رسیدن آن به رقم کمتر از سه هزار و 500 تومان موجب رشد تقاضا از بازار تجهیزات دیجیتالی شد.

فناوران- به گفته فعالان بازار کامپیوتر، از اواخر هفته گذشته تا کنون میزان تقاضا برای کالاهایی که گزینه مناسبی برای هدیه هستند رونق گرفته است.
آنها همچنین به رشد تقاضا برای کالاهای حوزه سلامت دیجیتال اشاره کرده و اعلام کردند، در سه روز اخیر میزان تقاضا برای دستبندهای تناسب اندام در حد چشمگیری افزایش یافته است.
ساعت هوشمند، هدست های بلوتوث و به ویژه نمونه های دور گردنی از دیگر کالاهایی هستند که به گفته فعالان بازار تجهیزات دیجیتال با افزایش چشمگیر تقاضا مواجه شده اند. 
برخی از کسبه هم اعلام می کنند که در روزهای گذشته بسیاری از مراجعان به بازار علاقه مند به خرید تجهیزات حوزه سلامت مانند رینگ (انگشتر) و گردنبندهایی با قابلیت سنجش ضربان قلب و گام های کاربر هستند، با این حال این کالاها در بازار کمیاب و یا حتی نایاب هستند. فعالان بازار می گویند: به نظر می رسد بازار به سمت این تجهیزات در حال حرکت است و در نظر داریم برای واردات اکسسوری های دیجیتال حوزه سلامت اقدام کنیم.
علی میرزایی یکی از فعالان بازار کامپیوتر با اشاره به این موضوع که کالاهایی نظیر کنسول بازی، انواع ابزارهای تکمیلی کنسول های بازی و همچنین نرم افزارهای بازی رونق گرفته است می گوید: پس از یک دوره پررکود در روزهای گذشته بازار تا حدودی رونق گرفته و شاید کاهش نرخ دلار در این زمینه موثر بوده است.
یکی دیگر از فعالان بازار کامپیوتر هم در این باره می گوید: به خوبی می توان نشانه های تغییرات تکنولوژیکی را در بازار حس کرد. چرا که تا دو سال قبل، انواع پخش کننده موسیقی و هارددیسک و حافظه های فلش در طرح های گوناگون بودند که به عنوان هدیه نوروزی مورد توجه قرار می گرفتند، اما حالا این کالاها کمتر به عنوان هدیه مورد توجه قرار گرفته و توجه ها به سمت تجهیزات هوشمند، به ویژه کالاهای حوزه سلامت جلب شده است.
به گفته کارشناسان، با توجه به تغییرات به وجود آمده، امید به شب عید پررونق در بازار ایران در دل فعالان بازار کامپیوتر و تجهیزات دیجیتال افزایش یافته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :