آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95053
تاریخ انتشار : 26 بهمن 1394 10:21
تعداد بازدید : 651

فراخوان وزارت ارتباطات برای اعطای وام به شرکت های کوچک

معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات از تصویب حدود ۶۰ میلیارد تومان وام وجوه اداره شده خبر داد و گفت: تاکنون حدود ۱۵ میلیارد تومان پرداخت صورت گرفته است.

فناوران- امیرحسین دوایی مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا را محلی برای حمایت از توسعه کسب وکارهای نوپا و سرمایه گذاران بخش خصوصی عنوان و ابراز کرد: امیدواریم این مرکز بتواند با ایجاد ارتباط بین بازیگران مختلف به صورت یک درگاه یکپارچه برای تجمیع تجربیات مدیریتی، سرمایه های هوشمند، تبحرهای علمی و ایده های نوآورانه در جهت ایجاد کسب و کارهای نوین و ثروت افزا باشد.
به گفته وی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان یکی از انواع سرمایه گذاران در این فضا مطرح است که می تواند یکی از کانال های اعطای وام وجوه اداره شده، درخواست های ارایه شده از این مرکز باشد.
او گفت: این مرکز محملی ایجاد می کند تا برنامه ها بهتر اجرا شده و با اطمینان بیشتری بتوانیم نسبت به پرداخت وام اقدام کنیم.
دوایی ضمن تاکید بر تسهیل روند اعطای وام به شرکت های نوپا و ارایه تضامین توسط شرکت مادر ادامه داد: این روش علاوه بر اینکه برای شرکت ها روش مناسب تامین مالی است، برای وزارتخانه نیز یک روش جدید تامین مالی هوشمندانه به حساب می آید.
وی در ادامه از تصویب حدود 60 میلیارد تومان وام وجوه اداره شده خبر داد و گفت: البته پرداخت بر اساس پیشرفت پروژه به شرکت ها و به تدریج خواهد بود؛ تاکنون حدود 15 میلیارد تومان پرداخت صورت گرفته 
است.
وی با اشاره به فراخوان جدید اعطای وام وجوه اداره شده، از اولویت دادن به شرکت های کوچک زایشی(SPIN-OFF) حاصل از همکاری شرکت های بزرگ و صاحبان ایده و تبحر علمی خبر داد و گفت: براساس این فرمول جدید و با توجه به دریافت تضامین بانکی از شرکت مادر، امکان اعطای وام به شرکت زایشی تسهیل می شود. 
این روش علاوه بر اینکه برای شرکت های نوپا روش مناسب تری برای تامین مالی است، برای گسترش اثر بخشی اعتبارات حمایتی وزارتخانه نیز یک روش هوشمندانه تری خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :