آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95059
تاریخ انتشار : 26 بهمن 1394 10:40
تعداد بازدید : 626

تزریق 15 میلیارد تومان به شرکت های مدعی راه اندازی جویشگر بومی

مدیرکل دفتر بررسی های فنی و اقتصادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از انعقاد ۱۵ میلیارد تومان قرارداد با شرکت های ایرانی در قالب طرح جویشگر بومی خبر داد.

خبرگزاری مهر- مجید توکل با بیان اینکه یکی از اهداف مهم طرح جویشگر بومی، شناسایی شرکت های فعال در زمینه فناوری اطلاعات و بررسی چالش ها و مشکلات این شرکت هاست، گفت: این طرح به دنبال کمک به حل مشکلات شرکت های فعال در حوزه جویشگر بومی است تا بتوانند به یک سطح بلوغ و استقلال برسند.
عضو شورای راهبری طرح جویشگر بومی افزود: متاسفانه برخی از شرکت ها به واسطه نداشتن اطلاع کافی از فعالیت های طرح، دچار سوء برداشت شده اند. برخی اظهار می دارند که طرح جویشگر از اولویت های کشور ما نیست و توجیه اقتصادی ندارد. علت این سوء برداشت بی توجهی و ناآگاهی آنان از واقعیت های این طرح است.
وی با تاکید براینکه هدف اولیه ما شناسایی شرکت های فعال در زمینه فناوری اطلاعات، بررسی چالش ها و مشکلات این شرکت ها و هچنین حل مشکلات آنها تا آنجاست که این شرکت ها به یک سطح بلوغ و استقلال برسند، گفت: هدف بعدی طرح، شناسایی سرویس های مورد نیاز مردم در بخش جویشگر و ایجاد و توسعه خدماتی است که در زمان حاضر در داخل کشور ارایه نمی شود. برای این منظور، بررسی هایی انجام شد و به این نتیجه رسیدیم که طرح جویشگر اولویت دارد و لازم است که مطرح شود.
وی گفت: برای شناسایی جامعه کسب وکار و فعالان این زمینه فراخوانی داده شد و حدود ۹۳ شرکت در فراخوان شرکت کردند که در یک فرآیند دقیق، شرکت ها از جنبه های مختلف (توان فنی، توان اجرایی و کسب وکار) بررسی شدند و از میان ۹۳ شرکت، ۷۱ شرکت حداقل شرایط مشارکت در طرح جویشگر و قابلیت انجام پروژه های فراخوان شده را کسب کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :