آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95061
تاریخ انتشار : 26 بهمن 1394 10:41
تعداد بازدید : 567

تا پایان سال جاری صورت می‌گیرد

برگزاری نمایشگاه های اختصاصی ایران در عراق، ترکمنستان و کابل

با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران تا پایان سال جاری نمایشگاه توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در بغداد، عشق آباد و کابل برگزار می شود.

فناوران- طبق تقویم نمایشگاهی سال جاری نمایشگاه اختصاصی ایران در بغداد از 27 تا30 بهمن ماه ، نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد از چهارم تا ششم اسفندماه و نمایشگاه اختصاصی ایران در کابل از 12 تا 15 اسفندماه برگزار می شود.
این نمایشگاه ها درحالی برگزار می‎شود که بسیاری از کارشناسان برگزاری نخستین دوره نمایشگاه اختصاصی ایران در عراق در سال گذشته را نقطه عطفی در کارنامه برگزاری نمایشگاه های اختصاصی ایران در خارج از کشور می دانند به طوری که هم اکنون بسیاری از واحدهای تولیدی ـ صادراتی که سال گذشته در این نمایشگاه حضور داشتند به دلیل کسب نتایج مطلوب، خواهان حضور مستمر در این نمایشگاه ها شده اند و طبیعتا با قدرت بیشتری در نمایشگاه های امسال شرکت می کنند.
اگرچه موفقت برگزاری این نمایشگاه ها در گرو توجه هر چه بیشتر بنگاه های تولیدی ـ صادراتی کشور به فرصت های پیش رو است اما با توجه به قرابت های فرهنگی، دینی و مذهبی میان مردم ایران و کشورهای عراق، افغانستان و ترکمنستان و همچنین علاقه مندی مردم و تجار این کشورها برای مبادلات تجاری با همتایان ایرانی به نظر می رسد نمایشگاه های آتی با استقبال بالایی در کشورهای هدف مواجه شود.
بر اساس گزارش دفاتر تخصصی سازمان توسعه تجارت، انتخاب کشورهای هدف برای برگزاری نمایشگاه های اختصاصی و یا حضور در نمایشگاه های بین المللی براساس بررسی های کارشناسی صورت گرفته است که تا کنون نیز منجر به نتایج و دستاوردهای ارزشمندی شده است، اما با توجه به رقابتی بودن بازارهای خارجی، فرصت برگزاری نمایشگاه ها در کشورهای هدف را باید مغتنم شمرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :