آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95070
تاریخ انتشار : 26 بهمن 1394 11:4
تعداد بازدید : 760

110 میلیارد تومان برای فیلترینگ هوشمند

معاون وزیر ارتباطات با اعلام اجرای طرح فیلترینگ هوشمند در برخی شبکه های اجتماعی گفت: بیش 110 میلیارد تومان قرارداد میان وزارت ارتباطات و صاحب نظران و متخصصان توانمند در بحث فیلترینگ هوشمند منعقد شده است.

ایسنا- علی اصغر عمیدیان گفت: به هیچ عنوان نباید خانواده و فرهنگ اسلامی دچار مشکل شود و از خطوط قرمز نباید عبور کرد و به همین منظور اجرای طرح فیلترینگ هوشمند در برخی از شبکه های اجتماعی آغاز شده است.
وی افزود: فیلترینگ هوشمند بر همین اساس طراحی شده و شبکه های اجتماعی که قصد دارند با توجه به سیاست های داخلی ما در کشور به سرویس دهی بپردازند، باید هماهنگ با فرهنگ داخلی فعالیت کنند و در غیر این صورت محتوای غیراخلاقی آن ها فیلتر خواهد شد.
عمیدیان تصریح کرد: این نوع فیلترینگ به گونه ای است که مردم بتوانند با رعایت خطوط قرمز و حفظ حریم ها از خدماتی که در شبکه های اجتماعی ارائه می شود، بهره ببرند.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان این که که فیلترینگ هوشمند یک جنگ الکترونیکی آنلاین است، خاطرنشان کرد: 11 دانشگاه در حال بررسی هستند تا فیلترینگ هوشمند را روز به روز توانمندتر سازند تا در این جنگ الکترونیکی آنلاین موفق باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :