آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95336
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1394 10:2
تعداد بازدید : 1154

آغاز همکاری دو شرکت پارس آتنا دژ و امن پرداز

پاد، پادویش را توزیع می کند

بعد از حمله بدافزار استاکس‎نت به تجهیزات هسته‎ای نطنز، بحث تولید محصولات امنیتی بومی به خصوص ضد بدافزارها به طور جدی مطرح شد. از این رو شرکت‎های متعددی اقدام به تولید این محصولات کردند و در این رابطه، کنسرسیومی از دانشگاه ها و شرکت ها برای تولید و تجاری سازی آنتی‎ویروس بومی تشکیل شد. اما هزینه های سنگین نیروی انسانی متخصص و آزمایشگاه های مجهز برای پایش و شناسایی بدافزار‎ها، موجب شد که برخی از این کار منصرف شوند و عطای تولید آنتی‎ویروس بومی را به لقای آن ببخشند یا نتوانند آنطور که باید آنتی‎ویروسی با کیفیت تولید کنند.

فخری زارع
به این ترتیب، تعداد کمی شرکت مدعی تولید ضدبدافزار بومی باقی ماند که در این میان، شرکت نرم افزاری امن پرداز توانست با همراهی تیمی مجرب اقدام به طراحی و تولید ضد ویروس ایرانی پادویش کند و سرانجام نسخه خانگی این آنتی ویروس بومی در الکامپ نوزدهم در سال 1392 به طور رسمی رونمایی شد. 
حال پس از گذشت دو سال از عرضه این محصول به بازار و پس دادن امتحان بین کاربران خانگی، مدیران شرکت امن پرداز درصدد توسعه شبکه توزیع برآمده اند و با شرکت امنیتی پارس آتنا دژ (پاد) تفاهم‎نامه‎ای در این خصوص امضا کرده اند.
با امضای تفاهم نامه همکاری، آنتی ویروس بومی پادویش از این پس به صورت تخصصی و انحصاری، توسط شرکت پارس آتنا دژ (پاد) به بازار عرضه می‎شود.
آغاز همکاری دو شرکت پارس آتنا دژ و امن پرداز برای توسعه بازار آنتی ویروس‎های پادویش بهانه‎ای شد تا مدیران دو شرکت روز چهارشنبه گذشته در نشستی خبری به تشریح دلایل این همکاری بپردازند. در ادامه مشروح این نشست خبری را می خوانید.
 پاد+ پادویش
عباس حسینی، مدیرعامل شرکت امن پرداز در ابتدای این نشست توضیحاتی در مورد آنتی ویروس پادویش ارایه کرد و گفت: پادویش (Padvish) یک ضدویروس ایرانی قابل رقابت با ضدویروس‎های رایج است که قابلیت شناسایی و مقابله با بدافزارهای رایج را دارد. وی افزود: این محصول به پشتوانه تکنولوژی شبکه ابر کاربران و تیم تحلیل بدافزار قوی، قادر است به شناسایی جدیدترین بدافزارها در کمترین زمان ممکن بپردازد.
وی با بیان اینکه پادویش کاربران را از کابوس فلش‎های ویروسی رهایی می‎بخشد، گفت: در واقع این آنتی ویروس با امکان محافظت ویژه USB، جلوی آلوده شدن کامپیوترها را می‎گیرد.
حسینی در خصوص قابلیت شبکه ابری پادویش نیز گفت: هر ثانیه ده ویروس جدید تولید می شود که برخی از آنها مخصوص یک شبکه خاص طراحی شده‎اند. با امکان شبکه ابری ضدویروس با تشخیص رفتار مشکوک آن را در شبکه ابری پردازش کرده و به تهدیدات پاسخ می‎دهد.
وی همچنین با بیان اینکه آنتی ویروس پادویش در دو نسخه خانگی و سازمانی ارایه می شود، افزود: نسخه جدید این آنتی ویروس که با ویندوز 10 نیز سازگار است، تولید شده و اکنون در حال گذراندن مراحل تست کیفیت است.
 انتخاب بازوی بازرگانی قوی
حسینی در مورد دلایل همکاری با شرکت پاد به عنوان توزیع کننده انحصاری پادویش گفت: برای ارتقای محصول، لازم بود تمام تمرکز خود را روی پادویش بگذاریم و به همین دلیل به یک بازوی بازرگانی قوی نیاز داشتیم که به صورت حرفه ای مسوولیت فروش و توزیع و مدیریت بازار را برعهده بگیرد.
وی افزود: شرکت پارس آتنا دژ به عنوان یک مجموعه تخصصی فعال در حوزه امنیت شبکه و افتا، شریک تجاری مناسبی در این زمینه محسوب می شود و با تفاهم انجام شده، از این پس فروش آنتی ویروس بومی پادویش از طریق شرکت امن پرداز کاملا متوقف شده و از طریق همکاران ما در شرکت پاد صورت می گیرد.
 لزوم حمایت از تولید آنتی ویروس بومی
در همین حال گلمر بحری، مدیرعامل پارس آتنا دژ با تاکید بر اینکه باید از محصولات بومی و تولید داخل حمایت صورت بگیرد، گفت: زحمت و تلاش بسیاری برای تولید آنتی ویروس بومی صورت گرفته است. به همین دلیل حمایت از آن را تکلیف و مسوولیت اجتماعی خود می‎دانیم.
وی با تاکید بر اینکه بازار دستوری باعث توقف رشد صنعت می‎شود، افزود: باید نگاه واقع بینانه‎ای داشته باشیم. به همین سادگی برند اول ایران نخواهیم شد اما قطعا پادویش با قابلیت‎هایی که دارد به زودی در سازمان‏های دولتی و خصوصی جایگاه ویژه ای خواهد داشت.
 دلایل انتخاب پادویش
گلمر بحری گفت: شرکت پارس آتنادژ راهکارهای متنوعی را در حوزه امنیت، با همکاری نمایندگان خود در سراسر کشور، هم در بخش خانگی و هم سازمانی ارایه می کند و ما معتقدیم بزرگ ترین کانال توزیع محصولات سازمانی حوزه امنیت در کشور را در اختیار داریم. از سوی دیگر  علاقه مند بودیم که در سبد محصولات مان، محصولی باکیفیت و بومی نیز عرضه کنیم.
وی با بیان این که تا به حال پیشنهادهای زیادی از محصولات امنیتی بومی برای همکاری داشته ایم، گفت: متاسفانه دو دلیل سبب شده بود که با دیگر محصولات بومی به نتیجه مثبتی نرسیم که یکی از آن بالغ نبودن محصول و نبود توانمندی و اراده لازم برای توسعه  با کیفیت محصول و دیگری نبود باور تولید کنندگان به جایگاه بازرگانی و  توزیع صحیح محصول بوده است.
بحری افزود: مذاکرات ما با شرکت امن پرداز نشان داد که آنها نه تنها عزمی جدی برای توسعه و بهبود کیفیت محصول دارند که درک درستی هم نسبت به نقش بازرگانی و مدیریت فروش در مدیران این شرکت وجود دارد.
 باور نداشتن به تولید ایرانی
در ادامه این نشست، مدیرعامل امن افزار در پاسخ به سوالی مبنی براینکه چگونه در میان حجم انبوهی از آنتی ویروس‎هایی که وارد بازار می شود، می‎توان سهم بازار پادویش را افزایش داد، گفت: تجربه نشان داده است که بسیاری از تهدیدات فضای مجازی که به طور خاص در منطقه ما به وجود می آید، ممکن است برای مدت طولانی ناشناخته بماند یا آنتی ویروس های خارجی عکس العمل سریعی نسبت به آن نشان ندهند. بنابراین وجود گروهی که به پایش مداوم فضای مجازی کشور بپردازند و برای مقابله با تهدیدات در قالب آنتی ویروس بومی راهکار ارایه دهند، ضروری است. به همین دلیل پادویش در آینده‎ای نزدیک جایگاه خود را بدست خواهد آورد.
وی با تاکید بر اینکه تمام دولت‎ها از تولید آنتی‎ویروس بومی حمایت می کنند، افزود: متاسفانه در کشور ما باور تولید با کیفیت وجود ندارد. حمایت از تولید داخلی مسوولیت اجتماعی است و باید با تولید کیفی، باورها را تغییر داد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :