آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95343
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1394 10:24
تعداد بازدید : 701

راه اندازی باشگاه اقتصاددانان جوان در اتاق بازرگانی

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران با اعلام تاسیس باشگاه اقتصاد دانان جوان در اتاق بازرگانی گفت: قصد داریم بخش خصوصی را با ظرفیتی به روز و با انگیزه در حوزه اقتصاد پیوند بزنیم.

 ایسنا- پدرام سلطانی افزود: اتاق بازرگانی در دوره جدید قصد دارد از دانش نیروی جوان استفاده کند و با توجه به این که موضوعات بخش خصوصی عموما با اقتصاد گره خورده است، بر آن شدیم که نهادی را با عنوان باشگاه اقتصاد دانان جوان در اتاق ایجاد کنیم. 
وی ادامه داد: با شناسایی اولیه که از فارغ التحصیلان جوان یا دانشجویان دکترای اقتصاد در دانشگاه های داخلی و خارج صورت گرفته، تعدادی شناسایی و برای یک گردهمایی دعوت شده اند. 
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران اضافه کرد: قصد داریم که ظرفیت تجربی بالایی که در بخش خصوصی وجود دارد را با یک ظرفیت به روز و با انگیزه در حوزه اقتصادی و رشته‎های مختلف پیوند بزنیم تا هم کارهای خود را تقویت کنیم و هم مجالی برای فارغ التحصیلان این رشته به وجود آوریم تا در جلسات کارشناسی و کمیسیون ها حضور داشته باشند. 
سلطانی تشریح کرد: البته این جمع احتمال دارد ریزش هم داشته باشد، چون ترجیح می دهیم کسانی که علاقه مند به کار با بخش خصوصی و اتاق بازرگانی هستند در این جمع حضور داشته باشند و اگر احیانا کسی علاقه اش متناسب با این کار نباشد، اصراری روی ماندن آن افراد در باشگاه اقتصاددانان نداریم. اما مطمئن هستیم قریب به اتفاق افرادی که در این سطح تحصیل و دانش هستند این علاقه مندی را دارند. 
وی گفت: دوست داریم با دانش آموختگان تحصیلکرده اقتصاد و حتی مدیریت در حوزه های مرتبط بخش خصوصی آشنا شویم و آنها را به اتاق بازرگانی دعوت کنیم و امیدواریم بتوانیم آنها را به همکاری بیشتر تشویق کنیم. اتاق می تواند برای ارتباط گرفتن آنها با بخش خصوصی، بنگاه ها و فعالان اقتصادی معبری باشد. 
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: فعلا در این سطح از کار از دانشجویان دکترا که در شرف فارغ التحصیلی هستند یا فارغ التحصیلانی که از دانشگاه هایی که در رتبه بندی دانشگاه ها تراز اول کشور به حساب می آیند استفاده می کنیم.
 افرادی که در این مرحله دعوت شده اند 40 - 50 نفر هستند و بعد از این می توانیم به کارمان وسعت بخشیم و برای پویایی بیشتر، کار را به خود دعوت شدگان اختصاص دهیم. نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :