آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95359
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1394 10:47
تعداد بازدید : 722

نایب رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران:

حمایت از استارت‎آپ‎ها و دانش‎بنیان ها آینده خوبی پیش روی ICT می‎گذارد

نایب رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای(نصر) استان تهران به ارایه توضیحاتی درباره لزوم تلاش برای رسیدن به جایگاهی برابر با سایر کشورهای جهان پس از لغو تحریم ها و نقش موثر بخش خصوصی در این زمینه پرداخت.


ایسنا- باقر بحری با بیان اینکه بزرگ‎ترین فرصتی که برای کشور وجود دارد ارتباط با جهان است، اظهار کرد: وقتی مجموعه و کشوری با جهان ارتباط داشته باشد، یعنی بازار بزرگی روبه رویش باشد که بتواند با آن مراوده و از آن خرید کند یا چیزی بفروشد، تجربیات خود را منتقل کند و رابطه مالی داشته باشد، طبیعتا آن مجموعه و کشور دارای جایگاهی برابر با جهان می شود.
وی افزود: کشور ما این جایگاه برابر را به دلیل تحریم های ناعادلانه نداشت ولی در حال حاضر در شرایط پسابرجام و با حذف تحریم ها، حداقل می توان گفت یک قدم به جلو برای برابری فرصت با بقیه برداشته ایم.
 نایب رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران با تاکید بر تلاش بخش خصوصی برای رسیدن به جایگاه برابر با جهان گفت: بسیاری از زیرساخت های ما در حوزه فناوری اطلاعات مشکل دارد که دولت باید این زیرساخت های رابطه ای را برقرار کند و در مرحله دوم نوبت به شرکت های خصوصی می رسد که اقدام کنند.
 عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران منشا توسعه و تحول یک جامعه را بخش خصوصی دانست و ادامه داد: در واقع هرچه بخش دولتی کوچک تر و سیاست گذارتر شود، یک کشور سالمتر است و مفیدتر کار می کند و کارهای اجرایی را باید بخش های خصوصی در درست بگیرند. بحری با بیان اینکه بخش خصوصی می تواند بازیگر مناسبی در سطح جامعه باشد گفت: بخش هایی از شناسایی سیاست ها و مشاوره ها باید بر عهده بخش خصوصی باشد، چون بخش های خصوصی نماینده آحاد ملت هستند و می توانند اطلاعات و مسائل را وسیع تر بررسی کنند.نایب رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در ادامه اظهار کرد: شرکت های کوچک تر خصوصی و استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان مغز و موتور تحرک و نوآوری در جامعه هستند. اگر آنها را خوب ببینیم و از آنها حمایت کنیم و گسترششان بدیم، می توانیم آینده خوبی داشته باشیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :