آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95407
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1394 10:2
تعداد بازدید : 673

سرپرست پلیس فتا هشدار داد:

حمله هکرها با سواستفاده از سوژه انتخابات

سرپرست اداره تشخیص جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با اعلام احتمال وقوع حمله هکرها به سیستم های انتخاباتی گفت: هکرها همیشه برای حملات گسترده خود از سوژه های خاصی که موجب جلب توجه مردم می شوند استفاده می کنند.


پلیس فتا- حمید کیانی سرپرست اداره تشخیص جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام انتخابات این موضوع می تواند سوژه خوبی برای هکرها در فضای مجازی و به خصوص در شبکه های اجتماعی باشد تا بتوانند کاربران را فریب داده و با ایجاد صفحات اسپم آمار بازدید صفحاتی خاص را بالا ببرند یا با بارگذاری لینک ها و کلیپ های جذاب انتخاباتی مرتبط با کاندیدها که نیاز به دانلود دارد، دستگاه های کاربران را به ویروس های طراحی شده آلوده کنند.
وی تاکید کرد: در روشی دیگر با راه اندازی سایت های نظر سنجی یا طراحی اپلیکیشن های مختلف با عنوان تبلیغات انتخابات از کابران می خواهند اطلاعات خود را وارد کرده و از این طریق اطلاعات شخصی شما را به سرقت برده و در موقع مناسب از آنها سوءاستفاده 
کنند.
وی گفت: به عنوان مثال نفوذ به سیستم کاربران و همچنین سوءاستفاده از هویت کاربران در شبکه های اجتماعی یکی از این راه هاست. در واقع سیستم آنها به عنوان یک سیستم زامبی درنظر گرفته می شود و به وسیله آن حمله هایی به دیگر سیستم ها صورت می گیرد.
کیانی در توصیه به کاربران فضای مجازی گفت: هموطنان تلاش کنند تا در استفاده از اخبار و اطلاعات انتخاباتی در دام هکر ها گرفتار نشوند که این امر بسیار خطرناک است و ممکن است عواقب قانونی در پی داشته باشد.
وی تاکید کرد: دانلود فایل های مختلف از منابع نامعتبر سهم به سزایی در عملی شدن اهداف مجرمانه سودجویان فضای سایبر دارد. بنابراین کاربران نسبت به دریافت اطلاعات از منابع مختلف حساسیت بیشتری داشته باشند.
سرپرست اداره تشخیص جرایم سایبری پلیس فتا ناجا در جهت کاهش چنین اتفاقاتی به هموطنان توصیه کرد از رمزهای عبور قوی و پیچیده استفاده کنند.
وی افزود: کاربران باید از آنتی ویروس های به روز و معتبر بهره ببرند و در مواقع ضروری و نیاز کاری به اینترنت متصل شوند و در سایر مواقع از اتصال به اینترنت خودداری کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :