آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95413
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1394 10:16
تعداد بازدید : 772

نمایشگری که تصاویر را در هوا نمایش می دهد

چندی است که هولوگرام و تصاویر هولوگرافیک مورد توجه دنیای فناوری قرار گرفته است و در همین راستا نیز شرکت میتسوبیشی نمایشگر هوایی را معرفی کرده که به قول خودش، در سال ۲۰۲۰ می توانید به واسطه این نمایشگرها، آگهی ها و یا تصاویر مختلف تبلیغاتی را روبه روی خود به صورت شناور و معلق در هوا ببینید.

GizMag- تصاویر به صورت ثابت یا ویدیویی روی نمایشگری که به طور عمودی و نامرئی در مقابل بیننده قرار دارد، نشان داده می شود. یک شکافنده پرتو در مقابل این نمایشگر به صورت مورب قرار گرفته است بیم اسپیلیتر (beam splitter) یا شکافنده پرتو، دستگاهی شیشه ای است که پرتوی نوری را به دو یا چند پرتو تقسیم می کند. 
در نتیجه هنگامی که تصویر نمایشگر روی بیم اسپیلیتر منعکس می شود، دو تصویر تکراری را نمایش می دهد.
این تصاویر به نوبه خود با برخورد به یک ورق یکپارچه سازی بازتابی و رد شدن از میان بیم اسپیلیتر به صورت همگرایی در فضای مقابل بیننده به نمایش در می آید. این امر باعث می شود که شخص، یک تصویر واحد را به صورت شناور و معلق در مقابل خود ببیند.
به گفته طراحان این نمایشگر، ممکن است به دلیل پیچیدگی این تکنولوژی و ندانستن اینکه تصاویر در کجا قرار گرفته، تمرکز بیننده روی این تصاویر به سختی انجام شود.
برای به خاطر سپردن هر چه بهتر و تمرکز بیشتر، این سیستم شامل «صاویر راهنمایی» خواهد بود که روی دیوار یا هر سطح دیگری در دو طرف تصویر شناور در هوا به نمایش در خواهد آمد و از آنجایی که بیننده می تواند ببیند که تصاویر در کجا قرار گرفته اند توانایی این را خواهد داشت که روی آنها تمرکز کند و تصویر هوایی بین آنها را نیز به درستی تشخیص دهد.
کل منطقه نمایش شامل دو تصویر راهنما است که با اندازه های ۲۲۹ سانتی متر به صورت مورب قرار گرفته اند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :