آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95414
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1394 10:18
تعداد بازدید : 560

جابه جایی هوشمند برگ پرداخت های اقساط سربازی

مشاور معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی از جابجایی هوشمند برگ پرداخت های اقساط سربازی و انتقال کسور بازنشستگی با مبالغ یکسان خبر داد.

ایسنا- احمد پایور با بیان اینکه حسب بازنگری به عمل آمده و به منظور رفع برخی مشکلات و رضایتمندی بیشتر بیمه شدگان تغییراتی در نحوه تشخیص «در مهلت بودن یا خارج از مهلت بودن زمان پرداخت اقساط سربازی» صورت گرفت گفت:  بر این اساس اعمال جابجایی تاریخ های پرداخت به صورت هوشمند توسط سیستم اخیرا در واحدهای اجرایی عملیاتی شده است.
وی ادامه داد: درباره اقساط سربازی و نقل و انتقال حق بیمه مشکلاتی وجود داشت. بعضا اشخاصی که برگه تقسیط را دریافت می کنند، در موعد مقرر اقدام به پرداخت آن نمی کنند و زمانی که اقساط خارج از موعد واریز شود، شرایط متفاوت می شود. در واقع اگر یک نفر در یک ماه قسطی را سرموقع نمی داد و آن را ماه بعد هم تکرار می کرد، ممکن بود هر 12 قسطش برای یکسال خارج از مهلت تلقی شود.
مشاور معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در صورت تشخیص خارج از مهلت بودن واریز اقساط، محاسبه مجدد انجام می شد گفت: به علت محاسبه مجدد معمولا مبالغ پرداختی افزایش پیدا می کردند و این مشکل بزرگی برای بسیاری از بیمه شدگان بود زیرا اکثرا به این موضوع توجه نداشتند و در انتها ناچار می شدند مبلغ هنگفتی را بابت مابه التفاوت بپردازند.
پایور افزود: به منظور مساعدت بیشتر این جابجایی هوشمند برگ پرداخت ها توسط سیستم در صورت یک ماه تاخیر انجام می شود و در این صورت فقط یک قسط خارج از مهلت شناخته می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :