آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95426
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1394 10:32
تعداد بازدید : 703

اختصاص بودجه برای تشکیل کنسرسیوم های صادراتی

معاون سازمان توسعه تجارت با اعلام اختصاص ردیف بودجه برای تشکیل و سازماندهی کنسرسیوم های صادراتی و شرکت های مدیریت صادرات، گفت: مهم ترین برنامه معاونت توسعه صادرات، تشکیل کنسرسیوم های تخصصی و شرکت های مدیریت صادرات است که در تلاش هستیم از طریق فراخوان ها و شناسایی شرکت های فعال این امر را محقق کنیم.


ایسنا- مینا افزود: 50 میلیارد تومان بودجه برای مشوق های زیرساختی و غیرنقدی در نظر گرفته شده است که بخشی از حمایت ها از کانال این مشوق ها به شکل برگزاری اجلاس بین شرکت ها و دیگر کارها مانند تشکیل شبکه های ارتباطی، تعریف مدیریت کسب وکار برای نماینده شرکت های حاضر در کنسرسیوم ها و غیره صورت می گیرد. از طرفی نیز مرکزی تحت عنوان مرکز اطلاع رسانی و مشاوره در نظر گرفته ایم که بخشی دیگر را هم از این طریق برای تحقق اولویت های معاونت توسعه صادرات اعمال می کنیم. مهرنوش با تاکید بر لزوم تشکیل این کنسرسیوم ها اظهار کرد: یکی از ضعف های عمده تجارت کشور تخصصی نبودن شرکت های صادراتی است در حالی که ما نیاز به حضور در بازارهای هدف داریم. 
وی افزود: راه حل تعریف شده از طرف سازمان توسعه تجارت تشکیل کنسرسیوم های تخصصی و ایجاد شبکه هم افزایی بین شرکت های صادراتی کشور است؛ به صورتی که بتوان این کار را از طریق شناسایی گروه های تجاری فعال و سازماندهی آنها انجام دهد.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :