آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95774
تاریخ انتشار : 9 اسفند 1394 10:50
تعداد بازدید : 566

100 شرکت ایرانی راهی کابل می شوند

رایزن بازرگانی ایران در افغانستان گفت: در سومین نمایشگاه اختصاصی ایران در افغانستان حدود 100 شرکت در قالب 12 گروه کالایی و خدماتی مشارکت دارند که تعداد شرکت ها 20 درصد رشد دارد.


ایسنا- محمدرضا کریم زاده گفت: در نمایشگاه اختصاصی پارسال 81 بنگاه ایرانی مشارکت داشتند، اما امسال این تعداد به 100 رسیده است، از طرف دیگر فضای نمایشگاه امسال نیز با افزایش 25 درصدی به دو هزار و 200 متر مربع رسیده است. 
کریم زاده یادآور شد: نمایشگاه اختصاصی ایران در افغانستان سال گذشته با استقبال بالای مردم، تجار و صنعتگران همراه شد و فضای مساعدی را برای معرفی برندهای ایرانی فراهم کرد و در دور جدید نمایشگاه لازم است شرکت های حاضر با بهره گیری از تجارب پیشین، به صورت هدفمند به برقراری ارتباط موثر، بازارسازی و تثبیت برند ایرانی مبادرت کنند. 
وی با تاکید بر اینکه تثبیت برند ایرانی، هدف اصلی نمایشگاه امسال است، گفت: برای بازاریابی کالاهای صادراتی لازم است که کیفیت کالاها و توجه به تقاضای بازار از منظر مصرف کننده افغانی مورد توجه قرار بگیرد؛ به همین دلیل ما پیشنهاد می کنیم که زمینه مشارکت طرف های افغان در فرآیند تولید و تجارت فراهم شود و برای اثربخشی بیشتر از ظرفیت های خوب بازرگانان افغان در صادرات مجدد کالا به دیگر کشورها استفاده شود. 
وی ایجاد شرکت ها و برندهای مشترک و مدیریت قیمت تمام شده کالاها و خدمات را حایز اهمیت دانست و افزود: انتقال بخشی از خط تولید، سرمایه گذاری مشترک و انتقال دانش فنی می تواند به حضور بیشتر برندهای ایرانی در بازار افغانستان کمک کند. 
این مقام مسوول در پایان تاکید کرد: افغانستان با جمعیتی در حدود 31 میلیون نفر و با حجم واردات 97 درصدی، پذیرای انواع کالاها و خدمات از کشورهای جهان است، لذا برنامه ریزی و حضور صاحبان صنایع، شرکت های خدمات فنی و مهندسی و ملاقات با ذی‎نفعان و تبادل نظر با آنان کمک شایانی به شناسایی فرصت ها و مشارکت در پروژه ها خواهد کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :