آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95786
تاریخ انتشار : 9 اسفند 1394 11:5
تعداد بازدید : 858

ساخت چاپگر سه بعدی که با نانوالیاف چاپ می کند

محققان اسپانیایی چاپگری سه بعدی با استفاده از نانوالیافی ساختند که به کمک آن می توان ساختار سه بعدی ایجاد کرد. این ابراز تجربه ای جدید در سطح تولید نانو الیاف است به طوری که می توان با قیمتی بسیار مناسب تر از نمونه های قبل، ابزاری برای چاپ سه بعدی از نانوالیاف خریداری کرد.


فناوران- چاپگر جدیدی به نام NovaSpider 3D ساخته شده که در آن با استفاده از نانوالیاف می توان ساختار سه بعدی ایجاد کرد. مخترعان این ابزار معتقداند که این یک تجربه جدید در سطح تولید نانوالیاف است به طوری که می توان با قیمت بسیار رقابت پذیر، تقریبا 10 هزار دلار، ابزاری برای چاپ سه بعدی از نانوالیاف خریداری کرد. 
توماکر از محققان این پروژه می گوید: ما به خوبی می دانیم که باید حوزه علم مواد را توسعه داد. در ساخت این دستگاه از تجربیات متخصصان مختلف استفاده شده و نظرات و تجربیات آنها در توسعه این ابزار به کار گرفته شده است.
نانوالیاف به دلیل دارا بودن طیف وسیعی از ویژگی های ساختاری، برای تولید ادوات الکترونیکی، فناوری اطلاعات، بخش هوا فضا، محصولات صنعتی و مهندسی نساجی مناسب است. در مورد حوزه نساجی، این نانوالیاف می تواند برای تولید منسوجات هوشمند مورد استفاده قرار گیرد. این پوشاک می توانند به عوامل محیطی و شرایط بدنی مصرف کننده پاسخ دهند. برای مثال در صورتی که شرایط بدنی بیمار به گونه ای باشد که علائم حیاتی آن از حالت عادی خارج شده باشد، این الیاف با رهاسازی دارو می تواند به بیمار کمک کند.
این ابزار می تواند به محققان کمک زیادی کند. علاوه براین، مرکز نانوگونه مستندات زیادی درباره این دستگاه و این روش در اختیار محققان قرار می دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :