آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9588
تاریخ انتشار : 7 تیر 1391 12:26
تعداد بازدید : 900

نشست ماهانه شرکت های psp با محوریت شاپرک

بیستمین نشست ماهانه شرکت های عضو مرکز همکاری های مشترک PSP ها، در شرکت شاپرک برگزار شد.

روابط عمومی فابا- در این نشست که مدیران قریب به اتفاق شرکت‌های PSP حضور داشتند روند اجرایی طرح شاپرک در دو ماه گذشته بررسی و پیشنهادهایی برای بهبود عملکرد طرح و اجرای آن مطرح شد.
نحوه تعامل شرکت‌های PSP با شاپرک به عنوان نهاد ناظر بر این شرکت‌ها نخستین موضوعی بود که در این جلسه توسط مدیرعامل مرکز فابا مطرح شد و تاکید شد، شرکت‌ها ضمن همکاری با نهاد ناظر باید فرصت هم‌اندیشی در مورد منافع صنفی را داشته باشند. شاپرک هم برای میزبانی فعالیت‌های صنفی شرکت‌ها اعلام آمادگی کرد.
 روند اجرایی شاپرک موضوع دیگری بود که بررسی شد. مدیرعامل شاپرک ضمن اعلام اینکه 10 شرکت آزمون‌های اولیه را به پایان رسانده‌اند، گفت چهار شرکت نیز در حال گذراندن آزمون هستند. وی رایزنی و جلسه مشترک با بانک‌ها برای رفع برخی مشکلات انتقال به شاپرک را موضوع دیگری دانست که در این مدت به انجام رسیده است.
گزارش نتایج فعالیت‌های کارگروه‌های مشترک کاری شرکت شاپرک و مجموعه شرکت‌های PSP از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود. کارگروه تدوین دستورالعمل‌های اجرایی یکی از این کارگروه‌هاست که با هدف بهبود روش‌های اجرایی و افزایش هم‌اندیشی بین اعضا شکل گرفته است. این کارگروه تعیین شاخص‌های ارزیابی شرکت‌های PSP، گروه‌بندی پذیرندگان، تدوین فرآیند اجرایی خدمات نوین، یکسان‌سازی مفاد قرارداد‌های پذیرندگان و استانداردهای امنیتی و فنی شرکت‌های PSP را در سال 91 در دستور کار خود قرار دارد و طرح اولیه آن برای شاخص‌های ارزیابی شرکت‌ها تا نیمه تیرماه نهایی خواهد شد. شرکت‌ها نیز به اظهار نظر در مورد شاخص‌های ارزیابی شرکت‌ها پرداختند و مقرر شد تدوین شاخص‌ها به گونه‌‌ای باشد که مبنای انحصاری یا رانتی برای شرکت خاص ایجاد نکند.گزارش فعالیت‌های کارگروه فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی و اعلام نظر شرکت‌ها بخش دیگری از این نشست بود. جایگاه بانک مرکزی، شرکت شاپرک و شرکت‌های PSP در فرآیند اطلاع‌رسانی، تعامل با رسانه‌های مختلف و نحوه استفاده از ظرفیت انجمن‌های صنفی از جمله مواردی بود که در این زمینه مطرح شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :