آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95891
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1394 10:51
تعداد بازدید : 701

حمایت بانک صنعت و معدن از طرح های فناورانه

دبیر جشنواره کسب و کارهای نوپا از اجرای طرح حمایتی از طرح های صنعتی توجیه پذیر برای ورود به بازار خبرداد.


فارس - علی نیک بخت در نخستین جشنواره ملی کسب و کارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران، گفت: جوانان و صنعتگران کشورمان به دنبال ایده های خلاقانه و نوآورانه هستند که عملا مبانی اقتصاد دانش بنیان ما را تشکیل می دهد و می تواند چرخ اقتصاد را به گردش در بیاورد.
وی با بیان اینکه در پارک های علمی، فناوری سرمایه گذاری عظیمی انجام شده است، خاطرنشان کرد: تیم های فناورانه را دور هم در این پارکها جمع کرده ایم، تا وقتی که رشد اولیه شرکت تمام شود و اگر رشد هدفمند بود، می تواند کالای خود را به تولید انبوه برساند.
دبیر جشنواره کسب و کارهای نوپا تصریح کرد: در تمام دنیا این گونه تولیدات از طریق صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر یا اعتبارات بانکی حمایت می شوند، اما در کشور ما یک خلاء عمیقی وجود دارد و آن هم اعتماد به سرمایه گذاری خطرپذیر و تزریق پول هوشمند است.
وی به امضای تفاهم نامه ای با بانک صنعت و معدن برای حمایت از ایده های فناورانه این گونه شرکت ها پرداخت و گفت: سعی می کنیم برای واحدهای فناورانه کل کشور که بتوانند وارد مرحله رشد سریع بشوند، از طریق طرح حمایت از سرمایه گذاری خطرپذیر با حمایت از ایده های نو که در قالب بسته حمایتی تدوین شده، حمایت کنیم.
نیکبخت در مورد طرح هایی که در این جشنواره شرکت کرده اند، نیز گفت: 100 طرح در قالب طرح تجاری از سراسر کشور جمع آوری کردیم که از نظر علمی و توجیه پذیری بازار مورد بررسی قرار گرفتند و درنهایت 40 طرح استخراج شد که در نمایشگاهی در معرض دید قرار داده شده است. برخی از آنها دارای نمونه مهندسی و طرح هایی هم در حد ایده هستند و امیدواریم این طرح ها به مرحله تجاری سازی برسند.
در نخستین جشنواره ملی کسب و کارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن 40 ایده و نمونه مهندسی فناورانه در حوزه صنعت ارائه شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :