fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 9622
  تاریخ انتشار : 10 تیر 1391 10:11
  تعداد بازدید : 549

  رییس سازمان فناوری اطلاعات خبر داد

  راه اندازی دیتا سنتر در دستگاه های اجرایی سراسر کشور

  معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات کشور گفت: طبق آمارهای جهانی دو برابر حساب های بانکی در دنیا موبایل وجود دارد که این به معنای پیدا کردن راه و مسیر جدید برای توسعه است.

  فناوران- مهندس حکیم جوادی در مراسم افتتاح آزمایشگاه امنیت استان در پارک علم و فناوری با اشاره به اینکه عصر حاضر به نام «عصر انقلاب اطلاعات» در جهان مطرح است گفت: آمار برخورداری از تلفن همراه در استان گیلان 70 درصد است.
  رییس سازمان فناوری اطلاعات کشور با اشاره به برنامه پنجم توسعه گفت: در برنامه پنجم فرصت‌های زیادی در حوزه فناوری اطلاعات قرار داده شده که در هیچ برهه از تاریخ ارتباطات کشور وجود نداشته است.
  جوادی همگانی کردن فناوری اطلاعات را ضروری دانست و گفت: در کشور باید آموزش را در حوزه فناوری اطلاعات عملیاتی کنیم.
  وی با اشاره به نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در زندگی اجتماعی افراد گفت: در عصر اقتصاد دانايي، نقش و جايگاه فناوري اطلاعات و ارتباطات (ICT) به‌عنوان يكي از مولفه‌هاي اصلي توسعه انكارناپذير است.
   وی گفت: اين فناوري انواع متنوعي از خدمات، محصولات و فناوري‌ها را ارایه مي‌كند كه به عنوان ابزارهايي برای افزايش بهره‌وري و در نتيجه بهبود شاخص‌های توسعه به كار مي‌روند. ICT منشا تحولات اساسي در نحوه و استانداردهاي زندگي انسان شده است.
   جوادی در ادامه گفت: فناوری اطلاعات و ارتباطات در بالا بردن رفاه اجتماعی نقش موثری دارد.
  وی به سند راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره کرد و گفت: سند راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات استان‌ها باید براساس این سند تدوین و تنظیم شود.
  وی از راه‌اندازی دیتا سنتر در دستگاه‌های اجرایی سراسر کشور خبر داد و گفت: این کار باید قبل از پایان کار دولت صورت گیرد.
  معاون وزیر ارتباطات شبکه علمی کشور را بستر تولید محتوا دانست و گفت: امیدواریم با راه‌اندازی این شبکه و ایجاد دیتا سنترهای مختلف در سطح کشور، ‌سهم قابل توجهی از تولید محتوا در دنیا را به دست آوریم.
  وی افزود: یکی از محاسن این شبکه این است که طراحی آن توسط متخصصان داخلی و با استفاده حداکثری از توان بخش خصوصی صورت گرفته است.
  جوادی ادامه داد: نقش وزارت ارتباطات در توسعه این شبکه،‌حاکمیتی خواهد بود و سیاست‌گذاری،‌ هدایت و نظارت برای پیاده‌سازی شبکه علمی کل کشور توسط بخش خصوصی را مدیریت خواهد کرد.
  وی ادامه داد: سامانه مديريت امنيت اطلاعات (ISMS) يكي از ابزارهاي مهم ساختاري و سيستماتيك كلان كشورهاست كه در ايران براساس مصوبات گوناگون از جمله مصوبه هيات وزيران و سند راهبردي امنيت فضاي توليد و تبادل اطلاعات (افتا) با هدف پياده‌‌سازي در دستگاه‌هاي اجرايي كل كشور ابلاغ شده است.
  جوادی گفت: از جمله اهداف پياده‌سازي نظام ملي سامانه مديريت امنيت اطلاعات، مي‌توان به مديريت كلان امنيت اطلاعات در سطح كشور، ايجاد و توسعه فرهنگ مديريت امنيت اطلاعات در دستگاه‌هاي اجرايي و نيز ايجاد يك امنيت اطلاعات نسبي قابل پذيرش در دستگاه‌هاي اجرايي اشاره كرد.
  وی ایجاد شرکت‌های دانش بنیان را در ایجاد کنترل فضای امنیتی در کشور موثر بیان کرد و گفت: شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند نگرانی موجود در حوزه امنیت را برطرف کنند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :