آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9632
تاریخ انتشار : 10 تیر 1391 11:8
تعداد بازدید : 458

معاون سازمان تنظیم مقررات

دفاتر پیشخوان به بانک اطلاعاتی دستگاه ها دسترسی ندارند

معاون سازمان تنظیم مقررات در خصوص پیشگیری از تکرار تجربه درز اطلاعات مشترکان موبایل در دفاتر پیشخوان دولت گفت: دفاتر قادر به رویت تمام بانک اطلاعاتی هیچ دستگاهی نیستند.

فارس - حسن رضوانی در پاسخ به این سوال که با توجه به واگذاری خدمات دستگاه‌ها به دفاتر  پیشخوان دولت، برای محرمانگی و امنیت اطلاعات چه تدبیری اندیشیده شده که مشکل درز اطلاعات مشترکان تلفن همراه، برای مشتریان دفاتر پیش خوان، تکرار نشود، گفت: یکی از الزامات پروانه دفتر  پیشخوان دولت و آیین نامه دفاتر  پیشخوان، رعایت مسایل محرمانه در حفظ اطلاعات است. معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: دفاتر پیش خوان دولت به بانک اطلاعات دسترسی ندارند.
وی بیان کرد: دستگاه‌های خدمت دهنده، خود در این باره ملاحضات را رعایت می‌کنند و از این رو هیچ دستگاهی بانک اطلاعات‌اش را در اختیار دفاتر نگذاشته‌ است. عضو کارگروه راهبری دفاتر پیش‌خوان دولت ادامه داد: به این معنی که اطلاعاتی که دفاتر از آنها استفاده می‌کنند، روی سرورهای دستگاه‌های خدمات دهنده است و سرورهای خود دفاتر نیز در سازمان فناوری اطلاعات است. معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی عنوان کرد: علاوه بر این تاکیده شده که باید مشخص باشد خدمات توسط چه شخصی ارایه شده تا در صورت وقوع هر نوع تخلف احتمالی، شخص متخلف قابل شناسایی باشد.
رضوانی افزود: به این ترتیب به هر دفتر نام کاربری و کلمه عبوری برای اتصال به سامانه‌ دارد و کاملا مشخص است که چه کسی، در چه دفتری، در چه ساعتی و برای چه خدمتی به سامانه دستگاه‌ خدمات دهنده، وارد شده و چه اطلاعاتی برداشته است.
رضوانی گفت: برای مثال برای صدور یک قبض المثنی، دفتر با شماره کاربری مشخص، وارد سامانه می‌شود، یک قبض چاپ می‌کند و قادر به رویت تمام بانک اطلاعاتی نیست. عضو کارگروه راهبری دفاتر پیشخوان دولت افزود: همچنین اطلاعات هیچ یک از تبادلات انجام شده در دفتر، در سیستم‌های دفاتر ثبت نمی‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :