آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9642
تاریخ انتشار : 10 تیر 1391 11:55
تعداد بازدید : 1774

رییس کمیسیون افتای سازمان نظان صنفی رایانه‌ای اعلام کرد

پیگیری ساماندهی شرکت های امنیتی و تاسیس آزمایشگاه تخصصی امنیت اطلاعات در کمیسیون افتا

رییس کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه ای با بیان این مطلب که کمیسیون افتا به طور جدی مسایل مربوط به ساماندهی شرکت های امنیتی و تاسیس آزمایشگاه تخصصی امنیت اطلاعات را دنبال می کند، گفت: تاکنون جلسات متعددی با حضور نماینده سازمان فناوری اطلاعات در راستای شناسایی و ساماندهی شرکت های فعال حوزه امنیت اطلاعات برگزار شده و در این رابطه فراخوانی نیز منتشر شده است.

فناوران- بهناز آریا افزود: در این فراخوان از شرکت‌هایی که روی بدافزارهای خارجی فعالیت می‌کنند، خواسته شده تا به شکل خوداظهاری اطلاعات خود را ارایه دهند.
وی با بیان اینکه فرم مربوط به جمع‌آوری اطلاعات شرکت‌های امنیتی هفته آینده روی سایت نظام صنفی رایانه‌ای قرار می‌گیرد، گفت: با توجه به اینکه ورود نرم‌افزارهای امنیتی خارجی ممنوع شده است باید با تامل بسیار زیاد، تعدادی از نرم‌افزارهای خارجی شناسایی شوند و حاکمیت فعالیت آنها را بر اساس ملاک‌هایی تایید کند.
وی درباره ملاک‌های احراز صلاحیت شرکت‌های امنیتی گفت: این ملاک‌ها شامل دو شاخه اصلی شرکت‌ها و بدافزارها می‌شود.
آریا همچنین در مورد آزمایشگاه امنیت اطلاعات گفت: در آزمایشگاه امنیت اطلاعات بحث اصلی و مهم ارزیابی و صحه‌گذاری روی تجهیزات امنیتی است.
وی افزود: در حال حاضر مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک یکسری‌ آزمایش‌ها را انجام می‌دهد اما به اعتقاد کارشناسان سازمان فناوری اطلاعات و استاندارد آزمایشگاه امنیت اطلاعات باید تخصصی باشد و یک آزمایشگاه نیز در این رابطه کافی نیست.
بهناز آریا اضافه کرد: کمیسیون افتا در حال بررسی تاسیس آزمایشگاه است و این پیگیری کماکان ادامه دارد.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری سمینارهای سری آشنایی کمیسیون افتا گفت: چهارشنبه هفته گذشته سمینار پیشگیری از جرایم رایانه‌ای در حوزه منابع انسانی را برگزار کردیم که با استقبال بسیار خوبی مواجه شد.
وی افزود: با توجه به مشکلات اخیر امنیتی ملاحظه شد که مساله نیروی انسانی در سازمان‌ها و شرکت‌ها بسیار مهم است زیرا بسیاری از نیروی انسانی نسبت به قوانین جرایم رایانه‌ای نا‌آشنا هستند.
آریا با بیان اینکه در سمینارهای کمیسیون افتا لزوما اعضا شرکت نمی‌کنند، گفت: هدف این سمینارها آگاهی‌رسانی در حوزه جرایم رایانه‌ای است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :