آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9652
تاریخ انتشار : 10 تیر 1391 12:37
تعداد بازدید : 649

زنده شدن نوستالژی ریدر

راه اندازی سایتی مشابه گوگل ریدر با آدرسی عجیب http://72.55.185.163/~gooder/index.php هفته گذشته بسیاری از کاربران ایرانی هوادار گوگل ریدر قدیم را به خود مشغول کرد.

بهار ادیبان

 این سایت که به عقیده بسیاری از کاربران از سوی کاربران ایرانی طراحی شده است دارای شکل و شمایل گوگل ریدر پیش از ورود گوگل پلاس است. امکان یادداشت‌نویسی، به اشتراک‌گذاری و لایک زدن یادداشت‌ها از مشخصات این سایت است. اما بر خلاف گوگل ریدر که در اصل یک فیدخوان بود و کاربران می‌توانستند فید وبلاگ‌ها و سایت‌های مورد علاقه خود را در آن ثبت کنند تا به راحتی بتوانند آنها را پیگیری کنند، این سایت تنها امکان پیگیری کاربران را فراهم کرده و نمی‌توان فید وبلاگ‌ها و سایت‌ها را در آن دنبال کرد. به این ترتیب می‌توان گفت این سایت با شکل و شمایل گوگل ریدر در واقع یک شبکه اجتماعی است که تنها امکان یادداشت نوشتن و به اشتراک گذاشتن آن از سوی نویسنده و دیگر کاربران را فراهم می‌کند که در کنار این به اشتراک گذاری کاربران می‌توانند نظرات خود را زیر یادداشت ثبت کنند یا آن را لایک بزنند.
اما فیس بوک در هفته گذشته طی اقدامی آدرس ایمیل کاربرانش را تغییر داد. بعضی از کاربران هفته گذشته نسبت به این کار فیس‌بوک که بدون اجازه آنها آدرس ایمیل‌شان را به @facebook.com تغییر داده است، اعتراض کردند. به این ترتیب اگر پیش از این آدرس ایمیلی که کاربران وارد فیس بوک کرده بودند، Test@yahoo یا Test@Gmail.com بود، حالا فیس بوک آدرس را به User@facebook.com تغییر داده است. برخی از کاربران این اقدام فیس بوک را وارد شدن به حریم شخصی کاربران قلمداد کرده و نسبت به آن اعتراض دارند.
اما بازی‌های نیمه نهایی جام ملت‌های اروپا هیجان کاربران در شبکه‌های اجتماعی را در پایان هفته گذشته به اوج خود رساند. حالا کاربران منتظر بازی نهایی ایتالیا  و اسپانیا هستند تا برنده جام ملت‌های اروپا در سال 2012 مشخص شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :