آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 96624
تاریخ انتشار : 24 اسفند 1394 11:27
تعداد بازدید : 3673

همکاری گوگل و فیس بوک در ساخت دیتاسنتر

دو غول و رقیب عرصه تکنولوژی و اینترنت یعنی فیس بوک و گوگل به توافق رسیده اند برای ارتقاء دیتاسنترهای خود و حرکت به سوی آینده رایانش ابری، با یکدیگر همکاری کنند.

آنا - همکاری میان دو رقیبی که چشم دیدن یکدیگر را ندارند به خودی خود اتفاق عجیبی است اما فیس بوک و گوگل برای ارتقاء تکنولوژی و پیشبرد جهان به سوی رایانش ابری، این همکاری را با آغوش باز پذیرفته اند. در واقع شرکت گوگل قبول کرده است که با «پروژه رایانش آزاد» فیس بوک همراه شود تا دیتاسنترهای تازه ای بسازند.
این نخستین بار نیست که گوگل برای ساخت سخت افزارهای مورد نیاز خود اقدام می کند اما این بار در همکاری با فیس بوک، قصد دارد از پیشرفت های تکنولوژیک رقیبش هم بهره مند شود.
در این پروژه قرار است نوعی رک تازه برای سرورها طراحی شود که هم مصرف انرژی کمتری دارد و هم این امکان را می دهد که اعضای پروژه به سادگی و بدون دردسر بتوانند در مزارع رایانش گوگل عضو شوند. افزایش شدید تعداد کاربران اینترنت و شبکه های اجتماعی و نیاز به طراحی و اجرای یک نظام یکپارچه رایانش که هوشمند و کارآمد باشد، موجب شده است که بزرگان حوزه تکنولوژی برای اینکه از آینده عقب نمانند به روش های تازه رو بیاورند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :