آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9671
تاریخ انتشار : 10 تیر 1391 13:45
تعداد بازدید : 549

از چاله به چاه

روزبه روز به تعداد آهنگ های جدید فارسی روی اینترنت اضافه می شود. روزبه روز خواننده و آهنگ ساز و ترانه سرا متولد می شود. روزبه روز سایت های دانلود موسیقی تکثیر می شوند، اما دریغ از یک حرکت مثبت.

موسیقی

فواد صادقیان - ترانه سرا

 وضعیت اسف‌بار موسیقی ایران در کلمات قابل ذکر نیست. جالب اینجاست که آنها که خود مخالف این وضع و جریان هستند برای اینکه از قافله‌ بازار عقب نمانند، همراه این مسیر می‌شوند. چه وضع غمگینی است وقتی کسی آهنگی را که مدت‌ها برای نوشته شدن ترانه و موسیقی‌اش زحمت کشیده شده و با جان و دل خوانده شده، در کنار آهنگ‌هایی سراسر خالی به رایگان بر روی اینترنت می‌گذارد.
اگر یک زمانی به مردم ایراد گرفته می‌شد که کارهای کپی تهیه می‌کنند و باید فرهنگ‌سازی کرد امروز اما شاهد آن هستیم که مردم منتظر یک کار هنری خوب در بازار برای خرید هستند، اما آن کارها در لابه‌لای موسیقی‌های مجانی اینترنتی گم می‌شود. جالب اینجاست که عده‌ای نیز علاوه بر هزینه‌ای که برای ترانه و آهنگ و ساخت کلیپ می‌کنند، هزینه‌ بیشتر را هم صرف قرار دادن رایگان آهنگ‌شان بر روزی اینترنت می‌کنند. این یعنی از چاله به چاه افتادن. این یعنی پایین آمدن ارزش کار هنری در میان هنرورزان.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :