آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9685
تاریخ انتشار : 11 تیر 1391 10:28
تعداد بازدید : 469

وزير ارتباطات اعلام کرد

هيچ آسيبی از حمله فليم به كشور وارد نشد

وزير ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به کشف ویروس فلیم توسط کارشناسان سازمان فناوری اطلاعات گفت: با کشف این ویروس از سوی کارشناسان مرکز آپای سازمان فناوری اطلاعات، از مشکلات این ویروس جلوگیری شده و هیچ آسیبی از این حمله به کشور وارد نشد.

فناوران-رضا تقی‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه اختتامیه نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای در جمع خبرنگاران گفت: بايد درباره حملات اينترنتي بگوييم كه برخلاف اغلب حملات معمول كه از طريق هكرها و يا افراد طراحي مي‌شد، اين بار حملات با اهداف خاص و از سوي دولت‌ها برنامه‌ريزي شده بود.

وي ادامه داد: ما درباره اين مطلب در مجامع بين‌المللي طرح موضوع كرده و از اين مجامع خواستيم كه هشدارهاي لازم را به كشورهاي حمله كننده بدهند. البته خود ما هم تلاش‌هاي متعددي داشته‌ايم و سعي داريم از وقوع اين حملات جلوگيري كنيم.

 تقي‌پور ادامه داد: البته توانمندي‌هاي داخلي و فناوري‌هاي بومي ما آن چنان بالاست كه به هيچ عنوان از اين حملات آسيب قابل ذكري به كشور نرسيده است و تمام سازمان‌هاي ما توانسته‌اند با اين حملات مقابله و برخورد كنند و در اين زمينه هيچ كم و كسري وجود ندارد.

 اما وزير ارتباطات وفناوری اطلاعات در پاسخ به سوال خبرنگاران فناوران مبني بر اينكه آيا آنتي ويروس‌هاي لازم به بخش‌هاي كشور تحويل داده شده است یا خیر؟ افزود: ما نخستين كشوري بوديم كه توانستيم ويروس فليم را شناسايي و آن را به دنيا اعلام كنيم؛ پس از اين مرحله بلافاصله ضد بدافزارهاي آن نوشته شد به نحوي كه تا حدود زيادي ويروس‌ها شناسايي و پاك‌سازي شدند.

 وي در ادامه در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اينكه آيا ممكن است تلاش ايران براي راه‌اندازي شبكه ملي اطلاعات موجب گسترش چنين حملاتي شده باشد گفت: قطعا يكي از بحث‌هايي كه موجب اين حملات مي‌شود آن است كه دشمنان مي‌خواهند از اين پيشرفت‌ها جلوگيري كنند و اجازه ندهند ما در زمينه‌هاي كلي و بنيادي پيشرفت‌هاي متعدد داشته باشيم. اما خوشبختانه ما اين حملات را مهار كرده‌ايم و حملات سايبري يكي از ملاحظاتي است كه در طراحي مباحث مربوط به شبكه ملي اطلاعات كاملا مورد توجه قرار گرفته است.

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :