آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97038
تاریخ انتشار : 15 فروردین 1395 10:41
تعداد بازدید : 610

در دیدار نوروزی مسوولان وزارت ارتباطات اعلام شد

توافق برای تغییر در هیات مدیره مخابرات

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر افزایش تلاش ها در این بخش برای پاسخگویی به مطالبات مردمی در سال 1395 تاکید کرد.


ایرنا- واعظی دیروز در دیدار نوروزی با معاونان، مدیران و کارکنان این وزارتخانه افزود: سال 95 به لحاظ برنامه تدوین شده برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سال بسیار سختی است که تلاش مضاعف همه همکاران را برای تحقق اهداف برنامه می طلبد.
محمود واعظی در ادامه این دیدار از توافق برای تغییر هیات مدیره شرکت مخابرات ایران خبر داد. وی که در جمع خبرنگاران سخن می گفت، اظهار داشت: مقرر است در جلسه بعدی مجمع عمومی شرکت مخابرات ایران نسبت به تغییر هیات مدیره فعلی این شرکت اقدامی صورت گیرد و هیات مدیره ای مستقر شود که تنها کار مدیریتی انجام دهد.
وی گفت: توافق شده است مدیران مجمع نیز تنها به امور مربوط به مجمع رسیدگی کنند و هیات مدیره جدید بتواند با هماهنگی بیشتر مشکل هایی را که اکنون این شرکت با آن دست به گریبان است، برطرف کند.
واعظی خاطرنشان کرد: هیات مدیره جدید باید با هماهنگی و برخورداری از توان تخصصی برای برطرف کردن مشکل های مردم اقدام لازم به عمل آورد.
واعظی جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی را از دیگر برنامه ها برای تحقق شعار سال 95 عنوان کرد و گفت: بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات به دلیل سرعت توسعه نیازمند افزایش سرمایه گذاری است که این مهم با جذب سرمایه داخلی و خارجی جامه عمل خواهد پوشید.
 اجرای طرح ترابرد پذیری شماره های تلفن همراه
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرای طرح ترابرد پذیری شماره های تلفن همراه (جابه جایی اپراتورها) در سه ماهه اول امسال را از مهمترین برنامه های این وزارتخانه برشمرد که با اجرای این طرح امکان جابجایی اپراتور برای مشترک بدون تغییر شماره ممکن می شود.
وی طرح ترابرد پذیری شماره های تلفن همراه را عامل افزایش کیفیت خدمات دهی و افزایش رضایتمندی مشترکان دانست و گفت: ترابرد پذیری باعث ایجاد رقابت در میان اپراتورهای تلفن همراه و افزایش کیفیت و کاهش نرخ خدمات می شود.
واعظی با بیان اینکه در ماه های اخیر تعداد استفاده کنندگان از اینترنت بر روی موبایل افزایش یافته است، ادامه داد: امید است با گسترش پهنای باند اینترنت داخلی، حمایت از تولید اپلیکیشن و محتوا و نیز طرح های مرتبط با تلفن همراه، خدمات مناسبی را که مورد نیاز مردم است، به آنها ارایه کنیم.
افزایش 6 برابر استفاده از اینترنت موبایل
واعظی پوشش تمامی شهرها به نسل سوم و چهارم موبایل را از دیگر برنامه های در دست اقدام این وزارتخانه برشمرد که در سال 95 اجرایی خواهد شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه طرح تحقیق و پژوهش به صورت جدی در این وزارتخانه دنبال خواهد شد، گفت: به دنبال این هستیم نیازمندی داخل کشور را از ایده تا تولید اجرایی کنیم و در خریدهای مرتبط با فناوری اطلاعات از تولیدات داخلی استفاده کنیم.
واعظی اولویت سرمایه گذاری خارجی را از دیگر سیاست های مرتبط با این حوزه عنوان کرد و گفت: با اشاره به نامگذاری سال 95 به سال اقتصاد مقاومتی؛اقدام و عمل کمیته ای که از سال گذشته در این رابطه در وزارتخانه تشکیل شده حمایت از تولید داخل و بخش خصوصی را در دستور کار قرار داده 
است.
وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات به آمار ارسال پیامک های نوروزی پرداخت و گفت: در این زمینه هنوز آماری نداریم اما در ملاقات نوروزی که با یکی از مدیران عامل اپراتورها داشتیم، اعلام شد ترافیک اینترنت موبایل نسبت به سال گذشته 6 برابر افزایش داشته و از 120 ترابیت در ثانیه در نوروز 94 به حدود 700 ترابیت در ثانیه برای نوروز 95 رسیده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :