آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97039
تاریخ انتشار : 15 فروردین 1395 10:42
تعداد بازدید : 506

ممانعت از تبلیغات آسیب رسان اینترنتی این هفته به صحن علنی می رود

در حالی که طرح منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب رسان به سلامت در فضاهای مجازی و شبکه های ماهواره ای در کمیسیون بهداشت به سرانجام نرسیده، طبق برنامه مجلس این طرح طی هفته جاری راهی صحن علنی می شود.


تسنیم- طرح منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب رسان به سلامت در فضاهای مجازی و شبکه های ماهواره ای مرداد ماه 93 در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد و سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس دی ماه گذشته درباره این طرح گفت که در دهه های اخیر شاهد تبلیغات محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب رسان به سلامت در برخی رسانه های ماهواره ای، رسانه ملی و حتی برخی سایت های داخلی هستیم که علی رغم پیش بینی جرایم در این خصوص تاکنون مجازات بازدارنده ای صورت نگرفته است.
وی ادامه داد: طرح مذکور وزارت بهداشت را مکلف به برخورد با داروهای آسیب رسان کرده و از توزیع قاچاق و تبلیغات غیرمجاز و غیراستاندارد داروهای آسیب رسان جلوگیری می کند.
با این حال، نمایندگان مجلس شورای اسلامی از استدلال اعضای کمیسیون بهداشت قانع نشدند و با دستور علی لاریجانی رییس مجلس برای بررسی بیشتر به همان کمیسیون ارجاع شد.
در حالیکه انتظار می رفت نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان با گذشت نزدیک به سه ماه از ارجاع این طرح به این کمیسیون، به سر وقت آن بروند اما طرح، مجددا در دستور کار جلسه علنی مجلس شورای اسلامی برای هفته جاری قرار گرفته است.
نعمت الله منوچهری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: این طرح بعد از ارجاع در یکی دو جلسه بررسی شد ولی نتیجه مطلوب حاصل نگردید بنابراین باید از فردا که به مجلس می رویم برنامه کمیسیون را برای پیگیری آن، دنبال کنیم.
وی با بیان اینکه هیچ ضمانت اجرایی برای تبلیغات گسترده در این حوزه از بستر شبکه های اجتماعی و رسانه ها وجود ندارد، ابراز کرد: البته نمایندگان به این موضوع واقف هستند که جلوگیری و ممانعت از انجام این کار نیز، بسیار دشوار است اما دلیلی نمی شود که چون برخورد با این معضل سخت است، آن را مطرح نکنیم.
او افزود: تبلیغات بر بستر رسانه های اجتماعی و ملی باید هدفمند باشد و نباید اجازه سوءاستفاده را به کسی بدهیم؛ اینکه می گویید طرح مذکور در نوبت طرح در صحن علنی برای هفته جاری است، اطلاعی ندارم و تا جاییکه می دانم هنوز در کمیسیون به سرانجام نرسیده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :