آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9704
تاریخ انتشار : 11 تیر 1391 11:27
تعداد بازدید : 470

هشدار سیمانتک درباره بدافزاری که عملکرد چاپگر ها را دچار اختلال می کند

شرکت سیمانتک از کشف بدافزار جدیدی خبر داده است که می تواند عملکرد چاپگرهای متصل به رایانه های تحت سیستم عامل ویندوز را دچار اختلال کند.

همکاران سیستم- به گزارش وب‌سایت computerworld، کار‌شناسان شرکت امنیتی سیمانتک هشدار داده‌اند این بدافزار که از نوع تروجان‌هاست، می‌تواند کاری کند تا چاپگر‌ها به صورت خودکار اقدام به چاپ مجموعه در هم ریخته و بی‌نظمی از داده‌ها کنند. در نهم ماه ژوئن مرکز آی‌اس‌سی از کشف بدافزاری خبر داده بود که باعث چاپ خودکار مجموعه‌ای از اطلاعات به ظاهر در هم ریخته می‌شد.
 کار‌شناسان این موسسه با بررسی برخی از این نسخه‌های چاپ شده دریافتند که اختلال در عملکرد چاپگر‌ها نتیجه فعالیت یک بدافزار تبلیغاتی است. کار این بدافزار تبلیغاتی این بود که آگهی‌های تبلیغاتی را بدون اجازه کاربر پخش می‌کرد.
 برخی از آنتی‌ویروس‌ها توانستند این بدافزار را که Adware. Eorezo نام داشت، شناسایی کنند.
شرکت سیمانتک نیز دریافته است گونه جدید این بدافزار که Trojan. Milicenso نام دارد، تاثیر مشابهی از خود برجای می‌گذارد و می‌تواند عملکرد چاپگر‌ها را دچار اختلال کند. علاوه بر اعلام کار‌شناسان این شرکت، بدافزار Adware. Eorezo که کاربران را به وب‌سایت‌های فرانسه زبان هدایت می‌کند، در اصل توسط بدافزار Trojan. Milicenso به کار گرفته شده تا به نوعی توجه آنتی‌ویروس‌ها و کار‌شناسان امنیتی را از خود منحرف کند.
تیم پاسخگویی شرکت سیمانتک در وبلاگی در این مورد گفته‌اند، این بدافزار برای نخستین بار در سال ۲۰۱۰ در محیط‌های رایانه‌ای ظاهر شده است. به گفته کار‌شناسان امنیتی سیمانتک، این بدافزار می‌تواند از طریق فایل‌های ضمیمه ایمیل، فایل‌های دانلودی آلوده و یا برخی کدک‌های تقلبی انتشار یابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :