آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97040
تاریخ انتشار : 15 فروردین 1395 10:44
تعداد بازدید : 594

آمادگی شرکت مخابرات برای تحقق اقتصاد مقاومتی

رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران در مراسم دیدار نوروزی مدیران و مسوولان مخابرات کشور با همکاران مخابراتی با بیان اینکه در بین 212 کشور دنیا، رتبه 22 را در بخش مخابرات به دست آورده ایم، گفت: مولفه های اقتصاد مقاومتی را در شرکت مخابرات ایران به فعلیت رسانده ایم.


فناوران- سیدهاشمی با بیان اینکه شرکت مخابرات ایران نزدیک 80 هزار کارمند رسمی و پیمانکاری در سراسر کشور دارد،  گفت: به فضل الهی تاکنون حتی یک نفر از این نیروها نیز پرداختی معوقی در سال 94 نداشته اند.
 رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: کارکنان رسمی مخابرات در سال 88، بالغ بر 32 هزار نفر بودند که هم اکنون نزدیک 9 هزارنفر با اخذ پاداش و به صورت بازنشستگی تشویقی از مجموعه خارج شده اند، اما همچنان از مزایای کانون بازنشستگی بهره مند هستند.
رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران یکی از مهم ترین مولفه های اقتصاد مقاومتی را مردمی کردن اقتصاد و برون سپاری کارها دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه دولت دست از تصدی گری کشیده و اداره امور را به بخش خصوصی و مردم واگذار کند. به عنوان مثال واگذاری شرکت مخابرات ایران به بخش خصوصی یک اقدام در جهت مردمی کردن اقتصاد بود که دولت بیشترین سود را برده است. به طوری که ما در شش سال گذشته بیش از 20 هزار میلیارد تومان به دولت پرداخت کرده ایم.
 سیدهاشمی، مولفه دوم اقصاد مقاومتی را استفاده از آنچه نداریم و دیگران در اختیار دارند، نامید و افزود: البته نباید صرفا وارد کننده تکنولوژی باشیم و باید از سرمایه گذاران خارجی، هم اعتبار و هم انتقال تکولوژی کسب کنیم؛ یعنی همین کاری که شرکت مخابرات ایران در قرارداد با دومین وندور تجهیزات مخابرتی دنیا انجام داده و در حال عملیاتی شدن است.
رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران همچنین با بیان سختی های سال گذشته برای مخابرات گفت: بحث نقدینگی و جریان وجوه نقدی مشکلات بسیاری برای مخابرات ایجاد کرد که به لطف خدا با ایستادگی و اراده خدمت رسانی از تمام این گردنه ها عبور کرده و امروز رتبه مخابرات ایران در بین 212 کشور دنیا، رتبه 22 اعلام شده که افتخاری برای مجموعه اقتصادی کشور به شمار می رود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :