آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97041
تاریخ انتشار : 15 فروردین 1395 10:45
تعداد بازدید : 641

بهار هنوز به بازار کامپیوتر سرک نکشیده است

بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتری مانند سال های قبل فعالیت خود را از هفته دوم فروردین ماه آغاز کرده؛ اما فعالان بازار می گویند در مدتی که از آغاز کار آنها می گذرد، میزان تقاضا در حد بسیار ناچیزی بوده است.

فناوران- بر اساس اعلام فعالان بازار کامپیوتر، در سال های قبل مسافران نوروزی تا حدودی به رونق بازار کامپیوتر کمک می کردند، اما در سال 95 حتی مسافران نوروزی هم علاقه ای به خرید از بازارهای کامپیوتر تهران نشان نداند.
البته گروهی از کسبه از افزایش نسبی مراجعه به بازار خبر دادند، اما این افزایش مراجعه به خرید ختم نشده است. همین موضوع موجب شده است که برخی از فعالان بازار واحد فروشگاهی را تعطیل کنند.
روستایی، یکی از فعالان بازار کامپیوتر در این زمینه می گوید: اگر چه شب عید برای کسبه بازار کامپیوتر رونقی در حد انتظار نداشت، اما میزان معاملات نسبت به ماه های قبل از آن افزایشی نسبی یافته بود که متاسفانه در هفته دوم فرودین ماه بازار مجددا به حالت رکود رفت.
به گفته این فعال بازار، به نظر می رسد خریداران همچنان در انتظار کاهش قیمت ها هستند و پیش بینی می شود که در ماه های آینده وضعیت بازار کامپیوتر به همین منوال باشد.یکی دیگر از فعالان بازار کامپیوتر هم با تایید گفته های همکارش می گوید: تجربه نسان داده است که هر سال تا اواسط خرداد ماه و حتی اوایل تیر ماه بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتری بی رونق است و با توجه به رکود نسبی بازار در ماه های گذشته امیدواریم اتفاق های خوب موجب کوتاه شدن دوران رکود در بازار کامپیوتر و تجهیزات دیجیتال شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :