آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97045
تاریخ انتشار : 15 فروردین 1395 10:51
تعداد بازدید : 723

اپل به کارگران خوشنویسی یاد می دهد

اپل با کمک شرکای خود کلاس هایی را دایر کرده که در آن کارگران کارخانه اش می توانند در کلاس های رایگان آموزش مهارت هایی چون حسابداری شخصی، خوشنویسی و زبان انگلیسی شرکت کنند.


Engadget- براساس گزارش سالانه تامین کنندگان اپل، این کلاس ها همچنین شامل آموزش مهارت هایی چون خوشنویسی و طراحی گرافیک نیز می شود. در تصویر نیز کارگری از کارخانه فاکسکان را می بینید که به تمرین خوشنویسی مشغول است. 
گفتنی است که بیش از 558 هزار کارگر در سال 2015 در کلاس های آموزشی و توسعه کارگران تامین کننده (SEED) اپل شرکت کردند. 
اپل این طرح را اینگونه توصیف کرده است: ما در بخش امکانات و تسهیلات عرضه محصولات، کلاس هایی راه اندازی کرده ایم که کارمندان می توانند به صورت رایگان در آنها شرکت کنند و مهارت های مختلفی مانند مهارت های کامپیوتری، طراحی گرافیک، انگلیسی و مدیریت منابع انسانی آموزش ببینند. هریک از این کلاس ها به کامپیوترهای مک و قابلیت های کنفرانس ویدیویی مجهز هستند. ما دوره های کوتاه مدت و آزمون هایی روی دستگاه های همراه ارایه می دهیم که بیشتر مربوط به عملکرد شغلی، مهارت های زندگی و سواد مالی مربوط می شود.
جالب است که اپل در این گزارش به یکی از کارکنان فعلی خود به نام کارل یانگ اشاره می کند که به عنوان یکی از کارکنان این شرکت در شرق چین قبل از اینکه کلاس های SEED را بگذراند، شروع به کار کرده است. اپل می گوید که با عملکرد یانگ که در بخش منابع انسانی مشغول به کار شد، تحت تاثیر قرار گرفت و با مشاهده عملکرد فوق العاده او بعد از شرکت در این کلاس ها، مصمم تر از قبل این کلاس ها را دایر کرده است.
در گزارش ۲۰۱۵ اپل، جف ویلیامز، مدیر ارشد عملکرد اپل، نوشت که این شرکت ۴۸ کلاس درسی SEED در ۲۳ مکان متعلق به این شرکت دایر کرده است. البته اپل به این موضوع اشاره ای نکرده که چه تعداد از اینها کلاس های خوشنویسی دارند.
اما چرا کلاس خطاطی یا خوشنویسی برای اپل مهم است؟ در حالی که خوشنویسی برای یک مونتاژ کننده آیفون تا حدودی عجیب و غریب به نظر می رسد، اما هنری است که چینی ها بسیار به آن بها می دهند و خیلی از آنها خوشنویسی تمرین می کنند. علاوه بر این، مدیر عامل سابق این شرکت، استیو جابز، همیشه از کلاس های خوشنویسی که در طول دوران دانشگاه شرکت کرده بود، صحبت می کرد و تاکید می کرد که همین هنر برای فونت های طراحی شده برای کامپیوتر مکینتاش به او کمک کرده است.
به غیر از این، مطالعات نشان می دهد که خوشنویسی به چینی ها کمک می کند که تمرکز پیدا کنند و استرس شان را مدیریت کنند. پس مطمئنا این کار برای کارمندان کارخانه اپل که به طور متوسط 55 ساعت در هفته کار می کنند، امری کاملا ضروری به نظر می رسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :