آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97054
تاریخ انتشار : 15 فروردین 1395 11:9
تعداد بازدید : 612

محبوبیت تبلت های هیبریدی افزایش می یابد

در حالی که گفته می شد محبوبیت تبلت ها روز به روز در حال کاهش است، برخی ناظران بازار می گویند که تقاضا برای تبلت های هیبریدی که دارای صفحه کلید مجزا و قابل نصب هستند، در حال افزایش است.


خبرگزاری فارس- تا چند سال قبل این لپ تاپ ها بودند که در اوج محبوبیت قرار داشتند، اما حالا بسیاری از کاربران ترجیح می دهند که با صرف مبالغ کمتر، تبلت خریداری کنند.
اما در این میان برخی مشکلات تبلت ها مانند کوچک بودن نمایشگر یا نداشتن صفحه کلید موجب شده بود کار کردن با این رایانه های کوچک چندان ساده نباشد. همچنین عمر باتری تبلت ها هم در حد مطلوب نبود.
اما در سال های اخیر تبلت ها مزیت های رقابتی زیادی پیدا کرده اند و انتظار می رود استقبال از انها بیشتر شود. از جمله این مزایا می توان به باریک و سبک شدن، افزایش قابل توجه عمر باتری، بیشتر شدن استحکام و از همه این موارد مهم تر امکان نصب صفحه روی برخی مدل های انها اشاره کرد که باعث می شود تایپ کردن با تبلت ها ساده تر از گذشته شود.
پیشرفت سیستم عامل های قابل نصب روی تبلت ها هم مزیت مهم دیگر است. همین امر انها را به ابزاری برای انجام چند کار به طور همزمان مبدل کرده، به صورتی که محدودیت های نرم افزاری قبلی در تبلت ها برطرف شده است
در ماه های اخیر تبلت های ساخت لنووو مانند یوگا و برخی مدل های تبلت ایسر، ایسوس و اچ پی محبوبیت قابل توجهی پیدا کرده اند و تلبت سرفیس مایکروسافت هم استفاده از نسخه لمسی ویندوز 8 و یک صفحه کلید مجزا توانسته تا حدی توجه کاربران را به خود جلب کند. کارشناسان با توجه به این تحولات انتظار دارند در ماه های آینده بازار تبلت از رکود فعلی خارج شده و شرایط بهتری را تجربه کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :