آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97057
تاریخ انتشار : 15 فروردین 1395 11:15
تعداد بازدید : 589

پاسخ رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای به شبهات و ابهامات وام‌دهی به متقاضیان

مدل‎ کسب و کار از ضعف های شرکت های IT برای دریافت وام است

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای در خصوص اقدامات انجام شده برای اعطای وام به شرکت‎های فناوری اطلاعات از محل وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات گفت: اعتراض‎ها در این زمینه پیگیری می‎شود.

فناوران- ناصرعلی سعادت مذاکره برای اعطای وام به شرکت‏های فناوری اطلاعات عضو سازمان نظام صنفی رایانه‎ای از محل وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارایه تسهیلات صندوق حمایت از تحقیق و توسعه صنایع الکترونیک را از جمله مهم‏ترین اقداماتی عنوان کرد که در سال ۹۴ اجرایی شد.
وی با بیان اینکه پرداخت وام وجوه اداره شده از ابتدای سال ۹۴ آغاز شد و تاکنون سومین دوره فراخوان آن نیز منتشر شده است، ادامه داد: بسیاری از شرکت های متقاضی موفق به دریافت وام های خود شدند که اطلاعات آن در سایت وزارت ارتباطات نیز موجود است. اگر شرکتی در روند بررسی درخواست خود دچار مشکلی شده اعتراض خود را به طور رسمی طی نامه ای به سازمان نظام صنفی رایانه ای اعلام کند تا مورد پیگیری قرار گیرد.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای در مورد نحوه روند رسیدگی به تقاضای وام شرکت‏های فناوری اطلاعات در استان‏ها، گفت: وام ها در سطح اول با حضور نماینده سازمان نظام صنفی رایانه‎ای در کمیته های کارشناسی مورد بررسی قرار می گیرند. همچنین در استانی که بیش از ۲۰ تقاضای وام تا سقف ۲۰۰ میلیون داشته باشد کمیته کارشناسی استان تشکیل می شود و طرح ها مورد ارزیابی قرار می گیرند. اما اگر در استانی کمتر از ۲۰ تقاضای وام داشته باشیم یا تقاضایی بیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان وجود داشته باشد جهت بررسی به کمیته مرکزی واقع در وزارت ارتباطات منتقل می شود.
وی با بیان اینکه این معیارها و استانداردها توسط وزارت ارتباطات تعیین شده است، گفت: باید در نظر داشت که کنار یکدیگر جمع کردن نمایندگان از نهادها و سازمان های مختلف آسان نیست. استان هایی که تقاضاهای کمتری دارند نیز می توانند تقاضای خودشان را در کمیته های مرکزی وزارت ارتباطات طرح کنند، در نهایت در نحوه رسیدگی به تقاضای وام هایشان تفاوتی وجود ندارد.
سعادت با بیان اینکه هدف سازمان نظام صنفی رایانه ای رسیدگی به تقاضای وام اعضای صنف است، گفت: اکنون مساله این نیست که چرا گروهی وام گرفتند، بلکه ما به دنبال آن هستیم تا همه متقاضیان بتوانند به خواسته هایشان برسند. برای مثال مدل‎های کسب و کار، یکی از ضعف های شرکت های فناوری اطلاعات برای ارایه تقاضای وام است که باید با بررسی کارشناسی راهکاری برای آن پیدا کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :