آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 97058
تاریخ انتشار : 15 فروردین 1395 11:16
تعداد بازدید : 556

بازارسازی برای دانش‎بنیان‎ها اولویت معاونت علمی امسال

معاون سیاست‎گذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بنا داریم در سال ۹۵ به گونه‎ای از شرکت‎های دانش‎بنیان حمایت کنیم تا بتوانند بازاری برای محصولات خود داشته باشند.

مهر- مهدی الیاسی در خصوص اولویت‎های سال جدید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: اولویت ما در معاونت علمی فعال کردن برنامه‎های طرف تقاضا و بازارسازی برای شرکت‏های دانش بنیان است.
وی با بیان اینکه یکی از اصلی‏ترین این برنامه‏ها در راستای اجرای ماده ۴۳ قانون رفع موانع تولید است، افزود: این ماده برای پشتیبانی تولید و صادرات محصولات دانش‎بنیان مصوب شده و بازارسازی، ایجاد تقاضا و رفع موانع تولید در چارچوب این قانون قرار دارد.
معاون سیاست‎گذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه تا کنون توانستیم در معاونت علمی در ۶ حوزه کارگروه تخصصی تشکیل دهیم، گفت: آب و برق، سلامت، کشاورزی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، دفاع و حمل و نقل حوزه‎های مهمی به شمار می‎روند که بنا داریم برای بازار شرکت های دانش بنیان این ۶ حوزه اقداماتی انجام دهیم.
الیاسی با بیان اینکه ما پیگیر این موضوع هستیم تا تقاضا را برای شرکت‎های دانش‎بنیان یا شرکت‎هایی که توانایی تولید محصولات دانش‎بنیان دارند فراهم کنیم، گفت: اگر شرکت‎های دانش‎بنیان در این راستا هر مشکلی اعم از بیمه‎ای، ضمانت نامه‎ای، آزمایشگاهی، تامین مالی یا استاندارد داشته باشند برطرف خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه برنامه‎های ما در سال آینده در فضای اقتصادی حرکت می‎کند، افزود: بر این اساس ما در تلاشیم در سال جدید پنجره‎ای برای اقتصاد دانش‎بنیان باز کنیم تا شرکت‎های دانش بنیان برای ورود به بازار مشکلی نداشته باشند.
وی در مورد روش اجرایی برنامه‎های خود در سال ۹۵ گفت: روش ما یک روش بخشی است و این بدان معناست که با مسوولان همان بخشی که قرار است محصولات دانش‎بنیان آن به بازار وارد شود،  مذاکراتی داشته باشیم تا در ورود محصولات این شرکت‎‏ها به بازار تسهیل‎گری شود.
الیاسی در خصوص اولویت دوم خود در معاونت علمی و فناوری در سال جدید  اظهار داشت: پیوست فناوری طرح‎های خارجی از برنامه‎‏های ما در سال جدید به شمار  می‎رود تا در همین بخش‎هایی که کارگروه برای آنها تعیین شده است، علاوه بر ایجاد بازار، سرمایه گذاری صورت گیرد.
 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :